» Bilecik’te İnsan Sağlığını Hiçe Sayan Esnafa Ceza Yağdı

Bilecik Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri Bilecik kent merkezindeki lokanta, kantin ve fast foodlara denetim yaptı.

Bilecik’te zabıta ekipleri lokanta, kantin ve fast foodlara yapılan denetimlerde insan sağlığını hiçe sayan esnafa ceza kesilirken, tarihi geçmiş ürünler imha edildi, bir dükkan ise mühürlendi.

 

Bir fast food işletmesine giren ekipler işyerinin alt katında bulunan imalathanede zabıta ekipleri dopların içerisinde fare pisliğine rastladı. İşyerine cezai işlem uygulandı. İşyeri 15 gün tadilat ve temizlik için mühürlendi.

Yapılan denetimler sonrası Zabıta Amiri Sali Yılmaz, “Bugün kentteki lokanta, kantin ve fast food gibi yerleri denetledik. Kimi dükkânlar gördük tertemiz, kimi dükkânlar gördük bir bize şoke olduk. Denetim yaptığımız yerlerde büyük bir sayıda tarihi geçmiş gazlı içecek ile gıda maddeleri bulduk. Bunların hepsinin imha ettik. Bir dükkânımızda ise işler biraz ters gitti. Gördüğümüz manzara karşısında işyeri sahibine cezai işlem uyguladık. Dükkânını 15 gün süreyle tadilat ve temizlik için satışa karşı mühürledik. Halk sağlığını hiçe sayanları bizde hiçe sayacağız ve gerekli cezaları keseceğiz. Bu denetimlerimiz devam edecek”  ifadelerine yer verdi.

Zabıta Amiri Sali Yılmaz, gece-gündüz demeden özverili çalışan ekip arkadaşlarına teşekkür etti.

4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Muhittin

Mekan ismi de verseniz de insanlar da nerelerine ne şekilde olduğunu görseler.

Zorunlu

Firma isimlerini de verseydiniz insanlar nerede yiyeceklerini bilseler

komıksın

ismini vermedıkten sonra bıze ne kı bu haberden. Kendınız paylastınız kendınız bılıyorsunuz. 15 gun gıtmedık mesela 16. gun acıldı tesaduf ınsan gidedebılır. yazında bılelım hangı mekan

Hakan kvl

Bu isyerleri direk kapanmali 15 gun kapanan dukkanlar 16gunu acildi yine ayni olmaya devam etcek nedense bu isyerinin ismini vermiyosunuz verseniz en azindan kimse yemez sizinde coluk cocugunuz var onlarda orda yese ne olcak

Deliormanli

Yok kardeş onlar kendi olanlarına söyler gitmeyin suralara diye sana bana söylemezler kendi aileleri güvende merak etme

Misafir

Keske ekmek firinlari denetlense coqu firinda bone vs. Hic birsey kullanilmadan ekmek uretimi yapiliyor

Deliormanli

İsim vererek şikayette bulunursaniz sanırım hemen gelirler o anda