Bilecik’te şiddetli yağış ve fırtına hasara yol açtı | Bilecik HaberBilecik Haber

30 Kasım 2022 - 11:44

Bilecik’te şiddetli yağış ve fırtına hasara yol açtı

Bilecik’te şiddetli yağış ve fırtına hasara yol açtı
Son Güncelleme :

09 Temmuz 2022 - 21:33

112 okunma

Bilecik’te etkili olan şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle bazı evleri su bastı, ağaçlar devrildi, bazı otomobiller sular altında kaldı.

Öğleden sonra etkili olan şiddetli yağış ve fırtına, şehir merkezinde birçok noktada su baskınlarına neden oldu.

Ertuğrul Gazi Mahallesi Mevlana Sokak’ta bir binanın zemin katı suyla doldu. Evdeki bir grup genç, kendi imkanlarıyla evden çıkmayı başardı. Sular altında kalan dairedeki eşyalar kullanılamaz hale geldi.

Şehir merkezinin farklı noktalarında zemin ve bodrum katlarındaki daireleri su basan vatandaşlar, kendi imkanlarıyla suları tahliye etmeye çalıştı.

İstasyon Mahallesi’ndeki bir alt geçitte su birikintisi oluşması nedeniyle bir otomobil suyun içinde kaldı. Otomobilde bulunan 2 kişi, ihbar üzerine olay yerine sevk edilen AFAD ekibi tarafından otomobille birlikte kurtarıldı.

Altyapı çalışmalarının devam ettiği yollarda çökmeler meydana geldi. Ertuğrul Gazi Mahallesi Stadyum Sokak üzerinde fırtına nedeniyle gövdesinden kırılan bir ağaç, iki katlı bir evin çatısına devrildi. İtfaiye ve AFAD ekiplerinin çalışması sonucu devrilen ağaç bulunduğu yerden kaldırıldı.

Eski otogar mevki ile Şeyh Edebali Türbesi yolu üzerinde de şiddetli yağış nedeniyle yolun adeta dereye dönmesi sonucu çökmeler meydana geldi. Polis, şerit çekerek yolu ulaşıma kapattı.

Bilecik Belediyesi ekipleri, gelen ihbarlar üzerine su baskını meydana gelen evler ile çöken yollarda onarım çalışması başlattı.

                                                       

YORUM YAP

3 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Bilecikli
4 ay önce

Geçmiş olsun birçok il de afet durumu var… zaman zaman alt yapıda yetersiz kalıyor geçmiş yıllardaki gibi..afet olunca yapacak bişey yok… köy yolları kötü durumda kapakli köyü ve karadede köyüne kadar yollarda afetin izleri çok hissediliyor il özel idaresi de umarım kısa zamanda gereğini yapar

Bilecikli
4 ay önce

Cok geçmiş olsun bilecik,can kayıplarının da olduğu söyleniyor.

Bjk
4 ay önce

Dün gece bizimle ilgilenen zabıta ve temizlik ekiplerine teşekkür ederiz. Evimiz deki eşyalar gitti ama sıcak ilgi ve yardımları eksik olmasın