BİLECİKTE TOKİ HEYECANI | Bilecik HaberBilecik Haber

26 Kasım 2022 - 11:51

BİLECİKTE TOKİ HEYECANI

BİLECİKTE TOKİ HEYECANI
Son Güncelleme :

17 Ağustos 2022 - 15:11

228 okunma

TOKİ başvuru tarihleri, dev sosyal konut projesi için geri sayım devam ederken gündemde yer almayı sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği müjde ile 81 ilde Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi başlayacak. Dar gelirli vatandaşları kira öder gibi ev sahibi yapan TOKİ ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca gerçekleşecek olan konut projesi hakkında açıklama yapan AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, ”Hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

Milletvekili Selim Yağcı, yaptığı açıklamada, ”Uzun süren takiplerimiz sonucunda TOKİ tarafından Osmaneli İlçemizde yapılacak 287 konut 20 ekim 2022 İnhisar İlçemizde yapılacak 144 konut için 14 eylül 2022 ve Bayırköy beldemizde yapılacak 99 konut için 19 ekim 2022 tarihinde ihale yapılacaktır. Hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun. Hep birlikte daha iyiye daha güzele.” ifadesini kullandı.

 

HAYIRLI OLSUN BAYIRKÖY

Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman ise sosyal medyasından yaptığı paylaşımda, ”Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımıza müjde” ifadesini kullanarak, duygularını şu cümlelerle aktardı:

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdeli haberleriyle Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi beldemizde de yapılarak vatandaşlarımıza sunulacak.Kendi evinin sahibi olmak amacıyla yıllardır birikim yapan ve hayallerinin gerçekleşmesini isteyen vatandaşlarımız için ,beldemizde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 99 adet konut yapımı ,19 Ekim 2022 tarihinde ihaleye çıkılarak başlatılacak. Vatandaşlarımız uygun taksitlerle kira öder gibi ,ev sahibi olabilecekler.

Özellikle son yıllarda, konut fiyatlarındaki ve kiralardaki azami derecede yaşanan artış ile birlikte vatandaşlarımızın ev alma hayalide suya düşmüştü.Ankara’ya yaptığımız ziyaretlerde 99 adet konut yapımına Allah’ın izni ile başlanacaktır. Beldemizdeki konut sıkıntısının giderilmesinde bizlerin yanında olarak desteklerini esirgemeyen, başta devlet büyüklerimiz olmak üzere, İl Başkanımız Sayın Serkan Yıldırım’a beldem adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sosyal Konutlarımızdan yararlanacak olan ailelerimize, evlerinde , sağlıkla ve hayırlısı ile oturmalarını şimdiden diliyorum.

TOKI KONUTLARIMIZ EKİM AYINDA İHALEYE CIKIYOR

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin de ”Osmaneli için 3. Toki hayırlı olsun” diyerek, “Toki Konutları için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Bakanımız Murat Kurum,Projede büyük desteği olan Milletvekilimiz Selim Yağcı,İl Başkanımız Serkan Yıldırım ve İlçe Başkanımız Şaban Güdem ve projeyi hazırlayan Belediyemiz Yöneticilerine çok teşekkür ediyoruz. Osmaneli için 3.Toki hayırlı olsun. İnşallah yakın dönemde çalışmalarını başlattığımız 400 konutluk 4.Toki içinde müjdeyi veririz. Toki ilimize ve ilçemize hayırlı olsun.” açıklamasında bulundu.

 

 

YORUM YAP

14 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
3 ay önce

Bilecik merkez e yok mu yeni toki

Murat
3 ay önce

Yazıklar olsun size merkeze neden yok merkezde asıl ihtiyaç var kiralar olmuş 4 bin ama akp li belediyelere var tekrar söylüyorum yazıklar olsun size

İsmail
3 ay önce

Bilecik neden yok neden hayırlı oldu? Bilecik yetim mi üvey mide koca şehirde toki olmaz. 😂😂😂 Herkesin bir hesabı varsa Allah var gam yok. Kapıma gelirsiniz oy verin Akparti ye diye😁😁😁

Aliihsan
3 ay önce

Bileciğe de istiyoruz başkanım.

Sami
3 ay önce

Ak parti belediye lere var. İl ak parti değil yok. EY Sesimi duyan siyaset çiler. Bende Ak partiye oy verdim. Benide mi de cezalandırdı nız. Şimdi benim gibi mağdur Ak partililerden nasıl oyumu alıcan. Bana hizmet ettiniz mi oyumu alıcanız. Çok kırgınım. Dönün bu yanlıştan. Bir daha söylüyor yanlış yapıyor sunuz. Lafa geldimi İNSANI YAŞATKi DEVLET YAŞASIN. Nerde lafta kaldı değilmi.

Bilecikli
3 ay önce

Asgari ücret Avrupanın en düşük MAAŞI AN ITIBARIYLE. TL MIZ PUL OLDU DÜNYADA. ENFLASYON DA 2.SIRADAYIZ DÜNYA DA 1.SIRA ZIMBABWE. HALKIMIZ KIRASINI BILE ÖDEYEMIYOR.

BİLECİK
3 ay önce

Sayın vekilim bu akp belediyelere yapılan toki ye gire bilmek için akp üye olmak gerekecekmi

BİLECİK
3 ay önce

Sayın vekil birde şu yenişehir yolu ve Şehir stat içinde bir heyacan haberi ver ne zaman biter bu yollar yoksa birdahaki seçim sonrasımı

Osman
3 ay önce

Yazıklar olsun merkez iktidarin elinde değil diye merkez de bu kadar konut ihtiyaci varken merkezde yapmayip sizden olan belediyelerde yapmaniz bile bile topuğunuza sıkmaniz anlamina geliyor.

şevket
3 ay önce

alooo merkez de niye yok

Bilecikli
3 ay önce

Merhabalar vekilim bilecik merkezdede toki olmasini istiyoruz.iuzun zamandir merkezde boyle bor uygulama yok. Ilcelerde bile en az 2 .defa toki projesi oluyor.

ERTAN 41
3 ay önce

Az kaldı sönecek o boş havanız.

Mustafa
3 ay önce

Merkez Bilecik’te ne zaman yeni TOKİ konutları olacak. İlçelerimize hayırlı olsun şimdiden

yalnızkurt
3 ay önce

Tek kelime ile hüsran. Yazık etmeyin Bilecik İlimize. İl merkezinde yaşayanlar da insan.