Bilecik’te Türk Eğitim-Sen’den Milli Eğitim önünde protesto | Bilecik HaberBilecik Haber

7 Aralık 2022 - 07:33

Bilecik’te Türk Eğitim-Sen’den Milli Eğitim önünde protesto

Bilecik’te Türk Eğitim-Sen’den Milli Eğitim önünde protesto
Son Güncelleme :

23 Haziran 2022 - 18:19

1.035 okunma

Türk Eğitim-Sen Bilecik Şubesi, Osmaneli Anaokulu’nda görevi bazı öğretmenlere soruşturma açılmasına ve görev yerlerinin değiştirilmesine tepki göstererek, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde eylem düzenledi.

Burada basın açıklaması gerçekleştiren Türk Eğitim-Sen Bilecik Şube Başkanı Veli Şahan, “Uzun süredir iyi yönetilmeyen Osmaneli  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde,  artık sorunlar saklanamaz hale gelmiştir. Günah keçisi arayan İlçe Mili Eğitim Müdürü; Okullarda mobbing uygulamaya, soruşturmalar eliyle cezalar yağdırarak kendi başarısızlığını ve hatalarını örtmeye çalışmaktadır.” dedi.

Osmaneli Anaokulunda 6 kadrolu öğretmenin 5 tanesine soruşturma açıldığını, 4 öğretmenin ise görev yerinin değiştirildiğini belirten Başkan Şahan, ilçe milli eğitim müdürü Erhan Döş’ü hedef aldı ve Milli Eğitim Bakanı ve Bakanlık müfettişlerini göreve davet etti.

Konuyla ilgili bütün hukuk yollarını kullanacaklarını ve suç duyurusunda bulunacaklarını bildiren Başkan Şahan, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

Ceza alan öğretmenler, uzun yıllar Osmaneli’ne  sorunsuz bir şekilde hizmet etmiştir. İdaresinden öğretmenine, velisinden öğrencisine taraflı tarafsız herkesin memnun olduğu Osmaneli Anaokulu öğretmenlerinin maruz kaldığı ağır cezalar; Veliler, öğrenciler ve öğretmenlerin vicdanında  derin yaralar açmıştır.

Osmaneli Anaokulunda çalışan öğretmenlerimiz hakkında Eylül 2021 tarihine kadar en ufak bir şikâyet olmamış, soruşturma açılmamıştır. Hatta pandemi sürecinde tüm okullar uzaktan eğitim yaparken, birçok insan evlerinden çıkmaya çekinirken,  büyük bir özveriyle okulda yüz yüze eğitime devam etmişlerdir. Öğretmen arkadaşlarımız bu özverili çalışmalarının karşılığı olarak bu eğitim öğretim yılının başında Kaymakamlık makamı tarafından başarı ve üstün başarı belgeleriyle ödüllendirilmişlerdir.

Osmaneli  Anaokulunda bu huzurlu ve başarılı Eğitim-Ögretim ortamı maalesef eylül ayında sona ermiştir.  6 ay geçici görevlendirme ile kendi okulundaki öğrencileri bırakarak Osmaneli Anaokuluna vekâleten müdür olan şahıs;  görevlendirme oluru gelmeden, Valiliğin görevlendirme kararını beklemeden ve hiçbir yetkisi olmadan okula yerleşmiş, okul iklimini ve iş barışını bozan davranışlar sergilemeye başlamıştır. İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nde “okul, okul idarecileri ve öğretmenleri ile birlikte yönetilir  “hükmü bulunmasına rağmen egosuna ve kişisel ihtiraslarına yenik düşerek bütün kararları kendisi vermiş ve bu karaları öğretmenlere dayatarak, tehdit ederek, asılsız tutanaklar tutarak uygulamaya çalışmıştır. Bu da yetmezmiş gibi somut dayanaktan yoksun, mesnetsiz, dedikodu ve iddialara dayalı ithamlarda bulunarak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü olan şahsın destekleriyle soruşturma açılmasına sebep olmuştur. Soruşturma sürecinde okul müdürü olan şahıs, idare ve yerel yönetimlerle görüşmeler yaparak doğrudan ve dolaylı yollardan baskılarını artırmış, Osmaneli eğitim-öğretim tarihinde görülmemiş cezalarla arkadaşlarımızın karşı karşıya kalmasına sebep olmuştur.

Hatta rutin bir sendika ziyareti sırasında sendika şube başkan yardımcımın nezaketen söylediği birkaç kelimeden çıkarımda bulunularak ona dahi ceza teklif edilmesi, soruşturmanın ne kadar art niyetli ve kapalı kapılar arkasından yönetildiğinin göstergesidir.

Bu soruşturmanın arka planında kim var ?

İlçe Milli Eğitim Müdürü olan şahıs, bu sorunlar ilk yaşanmaya başladığı andan itibaren sorunları çözmesi için defalarca görüşme yapılmasına rağmen sorunları çözmek yerine daha da körüklemiş öğretmen arkadaşlar hakkında kara propaganda yürütmeyi tercih etmiştir.  Ortada soruşturma bile yokken arkadaşlarımıza tehditkâr bir dille “Sizi dağıtırım, yerlerinizi değiştiririm“ diyerek niyetini açıkça dile getirmiş ve yargılama yapılmaksızın kendi hükmünü kendisi vermiştir.  Süreç içerisinde kararın çıkması adına kapı kapı gezmiş,  işgal ettiği makamın gücünü kullanarak üst makamları tesir altına almış, yönlendirmiş ve öğretmenler aleyhine kamuoyu oluşturmuştur.

“Buradan soruyoruz..”

  • 6 kadrolu öğretmenden 5 tanesi suçlu! tek suçsuz altı aylık geçici görevlendirme ile gelen müdür müdür?
  • İki ay sonra geçici görevlendirmesi bitecek olan müdürünü okulda tutup, başarıları mülki amirce tescillenmiş 4 öğretmeni başka okula yollamanın arkasındaki sebep nedir?
  • Ceza alan öğretmenlerin, yıllardır huzur içinde çalıştıkları okullarında; aile huzurlarını, çocuklarının ruh halini bile etkileyen baskı ve mobbing  görmeleri, Osmaneli eğitimine vurulmuş bir darbe değil midir? Bu zulüm değil midir?
  • İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Döş, Bu zulüm; Halktan –özellikle öğretmen camiasından- ciddi tepki çekmiştir. Bu davranışları; insanları ayrıştırmakta, küskünlükleri derinleştirmekte, memlekete hizmet etmek isteyenlerin şevkini kırmaktadır.  Bu şahsa kimse “DUR” demeyecek midir?
  • İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Döş, Valilik oluru gelmeden 10 gün önce bir okuldaki öğretmeni  hangi yetkiyle Anaokuluna müdür olarak atamıştır? Kendisini Valilik makamından, mülki idare amirlerinden üstün mü görmektedir?
  • İlçeye yeni gelmiş bir öğretmeni hukuksuz olarak Anaokuluna alelacele müdür olarak yollamasının arkasındaki sebep nedir ? Eşinin Şube müdürü olmasının bir etkisi var mıdır?
  • Anaokulu müdürü resmi olarak 17.09.2021 tarihinde göreve başlamasına rağmen göreve başlamadan 5 gün önce 13.09.2021 tarihinde okuldaki malzemeleri imza yetkisi  yokken tutanakla başka bir okula gönderme yetki ve gücünü nereden almaktadır? Oluşan kamu zararını ve hukuksuz imzanın bedelini kim ödeyecektir?

Bir ilçe milli eğitim müdürünün görev ve sorumluluğu, görevli bulunduğu ilçede eğitim öğretim faaliyetlerini düzenlemek, öğrencisinin, velisinin ve eğitim çalışanlarının başarısını arttırmak değil midir?

2014 yılında Osmaneli’yi başarı sıralamasında ilde sondan ikinci olarak bırakan Sayın Döş, 2022 yılına geldiğimizde  bir arpa boyu yol almış mıdır? Yoksa sondan ikinciliğe devam mı etmektedir?

Kaybedilen; Geleceğimizdir. Yarınlarımız olan çocuklarımızdır. kaybeden ise Osmanelidir.

Türk Eğitim-Sen olarak verilen bu kararları; Tesir altında yapılan, hakkaniyete sığmayan soruşturmaları, kabul etmemiz mümkün değildir. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER’i ve Bakanlık Müfettişlerini bu hukuksuzluk karşısında göreve davet ediyoruz. Bütün hukuk yollarını kullanacağımızı ve bütün usulsüzlükler hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı buradan kamuoyuna ilan ederiz.

YORUM YAP

98 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
İhtiyar ogretmen
5 ay önce

Dört kişi neden onyedi ceza aldı.bunu bir sorgulayın.evlere yemek servisi bitti zoruna gitti bir şeyler.tuyu bitmedik yetimin hakkını yemekmi doğru olan.cezayi veren milli eğitim değil başarısız sendika topu milli eğitime yıkmaya çalışıyor.haksizi savunmakla onyedi ceza affolmaz.ates olmayan yerden duman tütmez.

Ahsen can
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  İhtiyar ogretmen

Yukarıdaki sorulara verilecek cevabın var mı , Osmaneli de hangi veliye sorsan o öğretmenlerin ne kadar değerli özverili çalışan öğretmen olduğunu anlarsın , kaymakam üstün başarı ve başarı belgesi vermiş , milli eğitim bakanı başarı belgesi vermiş , kaymakamdan iyi biliyorsun galiba 😃 17 ceza mı adam mı öldürmüşler gerçi adam öldürseler 1 ceza alırlardı

memurs
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Ahsen can

peki siz cezaların ne olduğunu biliyormusunuz. cezayı kaymakam ve vali verdi.bundan haberiniz var mı.

Genç öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  İhtiyar ogretmen

Siz nasıl öğretmensiniz ya da sizi nasıl öğretmen yapmışlar anlamış değilim. Konuyu merak edip haberi okudum. Sizin yorumunuzu 4 5 defa okudum hala bir şey anlamadım bu nasıl bir Türkçe öğretmenim ?

memurs
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Genç öğretmen

işine gelmeyen anlamaz.

Hakk'ı Savunan Öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  İhtiyar ogretmen

Demogojik laflarla iftira atıyorsunuz bari iftiralarınıza yetimleri alet etmeyin. Belli ki siz soruşturma içeriğine hakimsiniz. o zaman söyleyin bakalım hangi maddede öğretmenlere yemek konusunda suç isnat edilmiş de ceza verilmiş!! Siz de biliyorsunuz soruşturmanın içeriği bomboş onun için bu şekilde insanların duygularını sömürmeye ve kafalarını karıştıramaya çalışıyorsunuz. Sırtını dünyalık güce yaslayıp şahsi çıkarlarını gözetenlerin İnşaALLAH kurduğu bu iftira senaryosu başlarına yıkılacak. Benim korkum çıkarlarına göre hareket eden bu kişilerin mevcut güce verdiği zararın ceremesini de bu millet çekecek.

Doğrucu
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Hakk'ı Savunan Öğretmen

anlaşılan sizde soruşturmaya hakimsiniz. peki öğretmenlerin aldıkları cezalardan bazılarının müdür yardımcısına müdüre ilçe mille eğitim müdürüne whatsap grubunda ağza alınmayacak küfürler ettiği için olduğu söyleniyor. doğru mu

Mazlumun ahı indirir şahı
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Doğrucu

Yalan iftira gözünle gördüysen yaz kardeşim gerçekler er ya da geç gün yüzüne çıkacak zamanı var bekle

Doğrucu
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Hakk'ı Savunan Öğretmen

anlaşılan sizde soruşturmaya hakimsiniz. peki öğretmenlerin aldıkları cezalardan bazılarının müdür yardımcısına müdüre ilçe mille eğitim müdürüne whatsap grubunda ağza alınmayacak küfürler ettiği için olduğu söyleniyor. doğru mu

Ahmet Gürbüz
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Doğrucu

Ben soruşturmaya hakimim. Bütün isnatlarla ilgili belgeler elimde var. Suçlamaların hiçbirinde böyle bir itham yok. Bunları rahatlıkla kanıtlayabilirim ancak size bu bilgileri veren kişilerin kanıtlaması gerekir. Çünkü “Müddei iddiasını ispatla mükelleftir.” Yani iddia sahibi kanıtlamalıdır. Ama yine de eğer gelirseniz size belgeleri gösterebilirim tabii eğer siz de pek çok müfteri gibi sahte hesap değilseniz. İsmim gerçektir, Osmaneli küçük yer, beni rahatlıkla bulabilirsiniz.

Doğrucu
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Ahmet Gürbüz

Bu olmadı işte ispatladılar bile. dosyanın içeriğine ya sahip değilsiniz yada gerçeği saklıyorsunuz. yazık…

Ahmet Gürbüz
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Doğrucu

Kim ispatladı doğrucu bey? Siz mi ispatladınız? Siz dosyanın her sayfasına hakim olduğunuzu iddia ediyorsunuz. Nasıl? Siz kimsiniz? Müfettiş mi? Yoksa dosyayı müfettiş değil de siz mi hazırladınız? OSMANELİ ANAOKULUNDAKİ HİÇBİR ÖĞRETMEN KÜFÜR ETTİĞİ İÇİN CEZA ALMADI. Ceza verilen uydurma İSNATLARDA küfür yok diyorum. Varsa siz ispat edin. Bende belge var diyorum. Adım belli, yerim belli. Siz gerçek adınızı yazın ben sizi bulup göstereyim o zaman! Gerçek adınızı yazana kadar cevap vermeyeceğim. Ben adımı yazdım. Mertseniz siz de yazın.

Last edited 5 ay önce by Ahmet Gürbüz
Doğrucu
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Ahmet Gürbüz

hayırdır herhalde sıkıntıya gireceğininizi fark ettinizki isim söylemezsen yazmayacağım diyerek kaçmaya çalışıyorsunuz. Kelime oyunlarına gerek yok. Küfür varmı yokmu? Varda ceza mı yok diyorsunuz yoksa hem küfür hem ceza yokmu diyorsunuz. Haaa birde burası bizim çöplüğümüz siyasetle bunları göndeririz cümlelerinin ispatı var mı yokmu. son olarak eğer küfürden ceza yok küfür de yok diyorsan git ilçe milli eğitim müdürüne sana 20 sayfa küfür göstersin. küfür yüzünden yenen cezayı da göstersin. peki söz mü görürseniz basın açıklamasıyla özür dileyecekmisiniz mertseniz bunu yaparsınız. bide ders süresini 50 dakka değilde 35 dakka yaparsak kimse fark etmez diye okul müdürüne baskı yapıldığı doğrumu kanıtlı mı hangi öğretmen yaptı. birde haberdeki iddaalarınızı siz ispatlayın buyrun müfteri ispatla mükallef ya.

Last edited 5 ay önce by Doğrucu
Ahmet Gürbüz
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Doğrucu

Küfürden ceza alan yok doğrucu kardeşim , yok. Ne yazığı! Size yazık. Bütün arkadaşların isnatlarını okudum. Tekrar yazıyorum KÜFÜRDEN CEZA ALAN YOOOOK

Doğrucu
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Ahmet Gürbüz

Sakin ol güzel kardeşim. Siz herhalde 657 DMK da küfür diye bir madde var sanıyorsunuz. biraz araştırın küfür hangi maddenin içine giriyor. İş arkadaşlarına ve iş sahiplerine söz veya hareketle sataşmak diye bir madde var mı ceza alanların maddelerinin arasında. Yazık…

Hakk'ı Savunan Öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Doğrucu

Söyleniyor!! Çocuk mu kandırıyorsun sen yaa sanki bilmiyormuş gibi.. peki sen söyle bakalım soruşturmanın hangi maddesinde bu söylediğin var?

Doğrucu
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Hakk'ı Savunan Öğretmen

siz sendikacısınız galiba. soruşturmanın maddelerini bilecek kadar hakim olduğunuzu iddaa ettiğinize göre. bir gariplik var. sendikacı değilseniz niye bana madde soruyorsunuz. sendikacıysanız bu nasıl sendikacılık. eğitim öğretimi bırakıp buralarda avukatlık mı yapıyorsunuz. mahkemeye verin hakkınızı orada arayın garip ayrıca madde soruyorsanız onuda öğrenir buarada yazarım söz bu sefer ispatlarsam özür dileyecekmisiniz

öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  İhtiyar ogretmen

her yıl müdürü değişen bu okulda farklı bir sürü idareci görevlendirilmisken ateşi bu müdürün bulması çok manidar olmuş.. yeni geldiği bir makamda ki görevlendirme diyor makam onun değil nasıl bir hırsla sarıldıysa koltuğa alevleri dumanı bulmuş… ileride bir gün gerçekten o koltuğa hakkıyla oturursa umarım öğrencilerinin sağlık durumlarıyla ilgili bir problem yaşamaz, ama yaşarsa işte o zaMan öğretmen nasıl sorgulanır gönderilmesi gerekir anlar.. önemli olan tek şey çocuğun sağlıkli mutlu bir eğitim almasıdır anaokulunda..

İhtiyar ogretmen
5 ay önce

Acaba neden ceza aldılar bununda araştıralım.20 cezayı dört kişi aldı.okulu alibabanin çiftliğine çevirmiş olabilirler mi.bunu açıkla sendikacı uyelerin çok muasum.haram yemiş olmasınlar.istersen bir sor.

Genç öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  İhtiyar ogretmen

İhtiyar öğretmen, haramı helali iyi biliyorsun anlaşılan. Kul hakkını da bilirsin. Kim olduğun ya da kimlerden olduğun aşağı yukarı belli. Öteki dünyada bu iftiraların hesabını nasıl vereceksin? Gerçi belki öteki dünyaya kadar beklemen gerekmez. Bu dünyada da savcılık kapını çalabilir. Sonuçta siber suçlar diye bir birimi var emniyetin.

ihtiyar öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Genç öğretmen

kim olduğumu biliyorsan buyur suç duyurusunda bulun siber suçlu.

Genç öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  ihtiyar öğretmen

Tamam , ben ihtiyar sözü dinlerim

Hakk'ı Savunan Öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  İhtiyar ogretmen

Meseleyi sendika meselesi hâline getirmeye çalışmayın çünkü haksızlığa uğrayan öğretmenlerin hepsi aynı sendikadan değil.

KAMUSEN
5 ay önce

GÜCÜ ALDIĞI YER BU ŞAHSI SAVUNURMU ASLA ..KOLTUKLAR GEÇER ÖNEMLİ OLAN O MAKAMDAN İNİNCE HATIRLANMAK

İhtiyar ogretmen
5 ay önce

Üç tane üye kaybedeceğim korkusuyla toplamda 20 ayrı ceza almış öğretmeni savunduğunu zanneden sendikacı milletin çocuğunun eğitimini düşün biraz bırak üye kaybetme korkusunu yirmi cezayı açıkla kimin ne olduğu ortaya çıksın cesaretin varsa şovmen

Ahsen can
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  İhtiyar ogretmen

İhtiyar öğretmen karar ver 17 mi 20 mi , yok Yok yüz cezadır o😁

ihtiyar öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Ahsen can

belki dahada çoktur.

vatansever
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  İhtiyar ogretmen

kamusen
güç devletten alınır.koltuktan inince insanlık kalır.
tarlada çalışıp çocuğunun okul parasını ödeyen insanın alın terinin karşılığında okulu söğüşleyen öğretmenler ne ile anılır buna cevap ver.
müfettiş duman etti anaokulunu vali cezayı kesti.milli eğitim müdürü nü suçladınız. neden yıllardır okulun rahatını yaşayan öğretmen yiyen içien öğretmen kusura bakmayın helal olsun müdüre okul kanunlarla yönetilir okul öğretmenin yatma yeri değildir.bırakın bu çamur atmayı.dosyayı görseniz sizde yazdığınızdan utanırsınız 20 ceza boşa verilmedi.

Genç öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  vatansever

Siz dosyayı görmüşsünüz herhalde böyle kesin konuşuyorsunuz madem açıklayın neler var dosyada bizlerde bilelim azıcık yüreğiniz varsa buna bu ithamların hangisi dosyada belgeyle konuşun

Marketçi
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  vatansever

Sen de az horoz yemedin, tezgahtar.

Deniz
5 ay önce

Araştırın oturttun çocukları onlara sorun sendikanız çok ta önemli değil yani önemli olan çocuklar görevini yapamayan öğretmen veya müdür değil yok mobbing miş yok ne sebepmis gidin özel sektöre mobbingi orada görün sırtını devlete yaslamış nasıl olsa devlet memuruyum bana bişey olmaz diyen merhamet ve vicdan yoksunu öğretmenide savunmayın.

Hakk'ı Savunan Öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Deniz

Merhametsiz de vicdansız da sensin çünkü sırf memuriyete kinin var diye hiç tanımadığın insanlara iftira atıyorsun. Güzel ülkemin insanının kronik hastalığı da bu.. herkes memur olmak ister, olamayanlar memurluğu suçlar. Git bi sor bakalım çocuklar Öğretmenlerinden memnun mu diye.

Veliiii
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Deniz

Okulda ki tüm öğrencileri Çek kenara öğretmenini seviyor musun diye bir tanesi sevmiyorum der siz neler diyorsunuz yA cok şaşkınım öğretmenlerimin her zaman yanındayım

Deniz
5 ay önce

Öğretmenlik kutsal bir meslektir görevi kötüye kullanan tek bir öğretmen kimbili kaç çocuğun geleceğine gölge düşürür o sebepten gerekirse meslekten men edilsin ama o gorevini layıkıyla yaparsa gidecegi yerdede hayatına dokunacagi öğrencileri olacaktır. Ülkede kaç öğretmen atama beklerken görev yeri değişti diye nedir bu şov anlamış değilim….

misafir
5 ay önce

komik sendikacı
suçları neydide görevyeri ni değiştirdi vali.asıl bunu açıkla müdürlere çamur atma üyelerine böyle sahip çıkma

misafir
5 ay önce

erhan müdür sonuna kadar arkandayız okulları boş bırakma.biz seni iyi biliriz.suçunu sendikayla bastırmasın kimse.niye ceza aldılar yazanlar cevabını versin.

Hakk'ı Savunan Öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  misafir

Ortada kayda değer bir suç olsaydı merak etme farklı isimlerle burada yazı yazan yetkililer o suçları yazardı ama onun yerine dosyanın içeriğinde hiç olmayan iftiralarla milletin duyguları ile oynamaya çalışıyor.

memurs
5 ay önce

sendika öğretmenleri osmaneline rezil etti suçlarını bildikleri halde suçsuzmuş gibi davranmak suçlarınıda sendikanın saçmalaıklarıyla ifşa etmek.komik halk demekki öğretmenler iyi vakit geçirmişler iyi yemişler diye konuşuyor.bravo sendikacı koruyacağm derken öğretmenlerini rezil ettin.

KORKU DAĞLARI SARDI
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  memurs

Memur musun, amir misin ? Biz biliyoruz gerçi. Komik olma, saçmalama. Ne yapacağınızı şaşırdınız. Kime saldıracağınızı şaşırdınız. Korkuyorsunuz! Korkun! Bu çırpınışlarınız koltuğunuzu kurtarmayacak. ÇEKİN ELİNİZİ MASUM İNSANLARIN ÜZERİNDEN. ADIN GİBİ BİLİYORSUN, BÜTÜN OSMANELİ HALKI BU ÖĞRETMENLERDEN NEMNUN. SIRTINI DAYADIKLARIN HEMEN SENDEN VAZGEÇEBİLİRLER, ÖRNEKLERİNI GÖRDÜK. “BEŞ DAKKADA DEĞİŞİR BÜTÜN İŞLER”
Sahte hesaplardan insanları karalamayı bırak
Sonra hesabını veremezsin. Biz kimin ne yediğini biliyoruz, ne yiyeceğini de. Gittiğinizde nefretle anılacaksınız. Şimdi olduğu gibi.

Halil bey
5 ay önce

Yuhh sendikacı neyi savunuyorsun.mudure helal olsun adam kötü gidişe dur dedi.ne ceza aldılar niye aldılar bunu acikla

memurs
5 ay önce

ilçe milli eğitim müdürünün görevinden bahseden sendika sizin onlarca suçtan ceza alanların arkasında durmak değildir.onu ancak sen becerirsin.

Esra yurt
5 ay önce

Nasıl bir zihniyet karaladığınız insana bir bakın göreve geldiğinden beri yaptıklarına kimin çocuğu mağdur olmuş kim kapısına gitti de geri geldi bu insan suçluların suçunu ortaya çıkarttı Osmaneli halkının çocuğunun hakkını yedirmemek için uğralmasımı suç yazık böyle sendikaya

Erol öner
5 ay önce

Ben bir veli olarak bundan 4 yıl önce kendi çocuğum aynı okuldayken bu şikayetleri bilip gereken yere gitmiştim fakat ozman hiçbir önlem alınmadı bizlere bir sürü malzeme aldırıp odalar dolusu malzemeler çürümeye terk edilip kimse sesini çıkartmadı ve ben çocuğumu o okuldan almak zorunda kalmıştım şuan çok mutluyum hak ve ceza yerini bulacak

Hakk'ı Savunan Öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Erol öner

Boş laflarla iftira atmayın.. malzeme fazlalığı okuldaki 7 öğretmenden 5 tanesinin sorumluluğu değildir okul idaresinin sorumluluğudur.. bu okuldaki tüm öğretmenler aynı malzeme listesini vermişken sorumluluk sahiplerinin es geçilerek faturasının 5 öğretmene kesilmesi bile soruşturmanın taraflılığının kanıtıdır..

Ahmet Gürbüz
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Erol öner

Erol Bey, benim adım gerçek. Yerim de belli. Siz de Osmaneli’de yaşıyorsanız beni bulursunuz tabi eğer bu isimde biri varsa. Buyrun bu şikayetinizi belgelendirin. Eğer yalansa iftiralarınızda ve yalanlarınızda boğulun inşallah.

öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Erol öner

malzemeyi öğretmen aldırmaz birlikte toplantı yapılır en son okul idaresi karara bağlanır öyle istenir veliden… malzemenin faturasını sadece 4 öğretmene kesemezsin

Sena@54
5 ay önce

Sendika sana sesleniyorum 18 ayrı suçtan ceza almış bu öğretmenleri sadece üye kaybetmemek için arkasında duruyorsun peki onca yetimin tarlaya gidip çocuklarını okutmak için ödedikleri aydatlarla çaylar kahveler hediyeler alan evlerine tencere tencere yemek taşırken bumu hak helal biz hakkımızı helal etmiyoruz gereken cezaları alsınlar

Hakk'ı Savunan Öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Sena@54

Ne güzel insanların duyguları ile oynuyorsunuz ya keşke şu iftiralardan 1 tanesi de soruşturma içeriğinde olsaydı da cevap verilseydi. Cezalara konu bile olamayan iftiralarla duygu sömürüsü yapıyorsunuz. Ama siz de haklısınız ortada ceza gerektiren suç olmadığı için çamur atmaktan başka çare yok!!

Misafir
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Sena@54

Size kim zorunlu hediye aldırdı herkes gönüllü hediye alıyor almasaydınız bu kadar zorunuza gidiyorduysa !

Elif11
5 ay önce

Biz veliler karaladığınız Erhan beyide çok iyi biliyoruz ceza almış ama sütten çıkmış ak kaşık gibi gösterilmek istenen öğretmenleri de iyi biliyoruz müdür bey geldiğinde yıllardır bitmeyen balaban okulu sayesinde bitti o insan müdürüm demedi Osmaneli çocuğu mağdur olmasın die o okulun camınıda sildi yerlerini de yıkadı kolu askıda olmasına rağmen itfaiye hortumu ile bahçe yıkadı el insaf karalarken elinizi vicdanınıza koyun

Elif11
5 ay önce

Atatürk ortaokulu müdürü burdan sana da sesleniyorum hiçbir işi bilmeyen hiç bir vasfı olmayan çalışanının oyuncağı olmuş müdürüm die o koltukta oturma bırak hakkıyla işini yapan geçsin

Ünlü Otomobil Uzmanı
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Elif11

Bunu Yazan kuDurmuş Olmalı.

Ezgi Soylu
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Elif11

Tamam Elif Hanım, neden olmasın? Ben de sayenizde aylardır kullanamadığım izinlerimi kullanır ve belki biraz dinlenme fırsatı bulabilirim. 🙂 Şahsım hakkında söylediğiniz sözler için sizi kınıyorum. Eleştirebilirsiniz ama hakaret edemezsiniz. İlgili kurumlara suç duyurusunda bulunacağımı da bilin. Belki sanal ortamda saklanmayı başarabilirsiniz ama dünyada olmasa bile mahkeme-i kübrada görüşmek dileğiyle..

Okulun öğretmeni
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Elif11

Atatürk Ortaokulunun müdürü; çalışkan, dürüst, işini hakkıyla yapma gayreti içinde olan, eleştiriye açık, kendini geliştiren, dinleyen-anlamaya çalışan, iyi niyetli, çözüm arayan, hata yapsa da egosuna yenilmeyip hatalarından ders çıkarabilen, öğrencilere, velilere ve öğretmenlere kıymet veren, dirayetli bir kişidir. 500’den fazla öğrencinin sorumluluğunu alma cesareti gösterebilen örnek bir kadındır (siz vasfı olmayan yazınca aklıma gelen vasıflarını yazdım, daha pek çoktur) Hepimizin kusurları vardır, önemli olan “insan” olmaktır. Müdürümüzün yanındayız.
Ayrıca müdürümüzün bu konuyla ne ilgisi var? Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Başka kimlere çamur atacaksınız? Bu saçmalıklara daha ne kadar devam edebileceksiniz? Kendinize gelin!

Cim42
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Elif11

Atatürk Ortaokulu Müdürü Ezgi Hoca yıllardır müdür yardımcısı olarak çalışmıştır. Sizin söyledikleriniz doğru olsa idi müdür yardımcısı olarak hangi müdür görevde tutardı. İşi bildiği , Hakkıyla işini yaptığı, mükemmel idareci olduğu için yıllardır müdür yardımcılığı yapmış. Kapasitede ve birikimi ile müdürlük sınavını hakkıyla kazanmıştır. Öğretmenleri, Öğrencileri, velileri tarafından sevilen çalışkan özverili başarılı bir müdürdür.

Aycan2254
5 ay önce

Biz veliler kimin ne olduğunu çok iyi biliyoruz müdür beyin arakadındayız haklıyı haksızı bilen Osmaneli çocuğu için çalışan yetimin hakkını yiyenlere karşı açtığı davasında yanındayız

Aycan2254
5 ay önce

Yıllardır senenin başında elimize verilen koca bir liste bir sürü kitap parası ama hiçbirinin kullanılmaması çocuklarımıza hiç bir şey öğretilmemesi öğretmenlerin okulu yıllardır çiftlik gibi kullanmaları okulun koridorunda ortaya masa atıp bizim ödediğimiz aydatlarla çaylar kahveler hediyeler alınıp fazla yemek yaptırıp evlerine tencere tencere taşımalar evet devir bitti bu kadar suçtan ceza alan öğretmenler için valilik gereken yerler gereken işlemleri yapacaklar dır

öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Aycan2254

Ne kadar kolay söylemesi sende yanlarındaydın herhalde..
senin çocuğunun üstünde 5 saat emeği var o öğretmenin belki de senden daha fazla zaman harcamıstır çocuğuna…bu dünya bitince ödemeyemezsin vebalini

öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Aycan2254

ayrıca bu çiftlik ne demek ya… bu kadar kuralsız ise bu okul senelerdir niye yolladınız cocuklarinizi, niye bastakiler durumu hiç fark etmedi ki küçük bir yer her gün tüm amirlerin uğrayabilecegi bir kurum..

öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Aycan2254

artı senin gibi en fazla iki çocuğa değil 20 25 çocuğa eğitim veriyor o öğretmenler yani koridorlar masa atıp saatlerce boşa harcayacak vakitleri olmuyor…tuvalet bile gidemiyor o 5 saat içinde öğretmen sınıfı yalnız bırakıp…ama senden bunu anlamanı beklemekte haksizlik olur. önce bir 4 yıl ögretmenlik oku sonra sınavlara gir atan çocuk eğitimi hakkında bilgi ve tecrübe sahibi ol. sonra bir hafta derse gir belki anlarsın

Emine@#
5 ay önce

Biz böyle ceza almış savunulucak hiç bir tarafı olmayan yıllardır velileri sömüren okulu çiftliğe çevirip sefasını süren öğretmenleri tekrar okulda istemiyoruz müfettişler valilik bakanlık gereken cezaları versinler

öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Emine@#

umarım yeni gelen öğretmenlere güvenip çocuğunu emanet edebilirsin…bu nasıl bir vicdansızlık ya her gün haberlerde ne okullar da ne. öğretmenler çocuklara kötü davranan çıkıyor.. siz ki yıllardır tanıdığınız bu öğretmenlere böyle kötü yorumlar yazabiliyorsunuz…

öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Emine@#

çocuklarınızı seven mesleği layigiyla yapan bu öğretmenlere attığınız hu ithamlarda ileride çocuklarınizdan ya da torunlarinizdan çıkmaz…söz soylenirken iyi düşünülmeli çünkü o sözü yaşamadan ölmeyeceksin

Genç öğretmen
5 ay önce

Nasıl bu kadar kolay ithamlarda bulunuyorsunuz dosyaya nasıl bu kadar hakimsiniz bu olayların neresindesiniz ve nasıl yalan yanlış dolduruşla hareket ediyorsunuz gerçekten şaşırtıcı gerçekler bir gün elbet açığa çıkacaktır ve bu yazdıklarınızdan pişman olacağınıza adım gibi eminim ARKADAŞLARIMIN SONUNA KADAR ARKASINDAYIM ki açıklama yapan sendikaya üye olmayan ilçeye bu sene gelen bir öğretmen arkadaşımız bile olayı açık yüreklilikle itiraf etmiş sadece oraya baksanız neyin ne olduğunu görürsünüz

İsimsiz
5 ay önce

5 kişi yanlış 1 kişi mi doğru ayrıca okulun malzemelerini hangi hakla dağıtıyor?

ihtiyar öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  İsimsiz

öğrenci malzemesi değil okul malzemesi her okul o malzemeden yararlanır çünkü devletin malı ve kazan dairesınde çürümeye terkedilmişti.
evet 5 kişi yanlış olduğu için ceza aldı.işledikleri suç ve kusurdan. bir kişi ise hiç ceza almadı.müfettiş verdi cezayıda milli eğitim müdürü değil.

Vatandaş
5 ay önce

Bu rezaleti işleyen öğretmenler, bu kutsal görevin içine etmişsiniz. Hakkınızda bilmem kaç tane suç tesbit edilmişse, neyinizi haklı göstermeye çalışıyorsunuz. Müfettiş gelmiştir belge, bilgi ışığında bunları tesbit etmiştir mutlaka, bu rapora göre kaymakam ve vali cezalarınızı onamış, Mhp il başkanını alıp valiye gidip ağladığınız. Suçlu olmanıza rağmen, siyasi hareket ederek haksızın yanında duran sendika bu yaptığınız ayıp size yeterde artar. Aman üye kaybetmeyin kamu vicdanını ne yapacaksınız. Gayeniz birilerinimi yemek? ey Akpartinin kurmayları, eğitim birsenin kurmayları bunları görüyorsunuz değilmi ? Bunların karalamaya üzerine oynadıkları ilçemilli eğitim müdürüne sahip çıkabilecekmisiniz, yoksa cumhur ittifakından dolayı susup seyredecekmisiniz olanları! merak ediyorum.

Hakk'ı Savunan Öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Vatandaş

Bir de ismine vatandaş yazmış eğer yersen. Olayı sendika meselesi hâline getirerek milletin aklını bulandıracağınızı zannetme. Olay sendika meselesi değildir haksızlığa uğrayan öğretmenlerden birisi de Eğitim Bir Sen lidir ve okula da bu sene gelmiştir. Ama sırf idarecilerin ihtirası yüzünden aynı mesnetsiz iddialara ve tutarsız suçlamalara maruz kalmıştır. Bu da sürecin ne derece taraflı yürütüldüğünün kanıtıdır. Ama elbette ki adalet yerini bulacak ve dünyalık makam için iftira atanların zulmü RABB’in inayetiyle son bulacaktır. Adaletsizlik yapıp hesabını ahirete bırakanlar düşünsün.

Vatandaş
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Hakk'ı Savunan Öğretmen

Herhalde müfettiş yalancı.. bu çok savunduğunuz öğretmenler hakkında yalandan düzmece suçlar yakıştırdı 😊

Vatandaş
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Hakk'ı Savunan Öğretmen

Sendika meselesi değilse neden basın açıklamasını sendika yapıyor acaba

Genç öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Vatandaş

Siz olaya bayağı hakimsiniz anlaşılan hodri meydan elinizde ne bilgi ne belge varsa paylaşırsınız bizlerde ona göre karar veririz var mı yüreğiniz bu kadar yoksa klavyeden böyle haksız hukuksuz sallamaya devam mı edeceksiniz ?

Vatandaş
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Genç öğretmen

Arkadaşım belge bilgi ne varsa bu kararı verenlerin elinde siz gidin onlara hesap sorun

Genç öğretmen
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Vatandaş

O zaman sizde vatandaş olarak kulaktan dolma bilgilerle kimseyi karalamaya çalışmayın hesap sorma konusuna gelince her şeyin zamanı var o hesapta sorulacak sen ve senin gibi düşünenlerden Allah’ın adaleti hiç şaşmaz çünkü !!!

Kardelen
5 ay önce

Oğlum iki yıl bu okulda eğitim gördü ve çok memnunduk öğretmenlerimizden ve okul idaresinden
İnşallah bu zorlu süreci en kısa zamanda atlatırlar

Last edited 5 ay önce by Kardelen
Özlem Tavalı
5 ay önce

Özlem Tavalı24 Haziran 2022 17:38
Yıllardır tanıdığımız çocuklarımıza şerefiyle onuruyla öğretmenlik yapan bu meslektaşlarımıza yapılan bu çirkin ithamlar çok çok üzücü ve utanç vericidir. Biraz vefalı olalım. Bu kıymetli öğretmenlerden bir tanesi kendi çocuklarımın öğretmenidir. Yıllardır hangi yanlışlarını gördük ki.Şimdi bu şekilde suçlanıyorlar. Ortada bir art niyet olduğu aşikardır. Asla ve asla bu suçlamaları kabul etmiyor ve inanmıyoruz. Hocalarımızın yanındayız.

Misafir velii
5 ay önce

Bu okula yıllarını vermis öğretmenler ve yine aynı okul aynı öğretmenler bu sene suc işlemişler hemde 5 i birden ne kadar belli haklarının yendiği öğretmenlerimizden cok memnunuz ve öğretmenlerimize yapılan bu mobbingi kınıyorum…

Misafir
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Misafir velii

Katılıyorum 11 yıldır 7 yıldır şikayet almayan öğretmenler bu sene en kötü oldu öule mi böyle sacmalık olamaz . Yüz kızartıcı bir tane suçlarımı var senin çocuğuna birsey mi yaptı sana sözlü bir ters kelimesi mi oldu gayet naif kibar bir şekilde davrandılar . Gün gelir hesap döner arkadaşlar hak yemeyin .

Www
5 ay önce

İtiraz edenlerin sevilmediği, öneriler sunmanın meşgul etmek olarak algılandığı, farklı görüşlerin kuruma katkısı için değil de bozguncu olarak ifşası için şikayet edildiği bir yönetim anlayışından basit bir fikir ayrılığı vakasını yönetme beceriksizliği yüzünden krize çevirmesi sürpriz olmazdı da neyse ki yöneticilerimiz soğukkanlılıkla kimseyi ötekileştirmeden duygularını işe katmadan bu işi halletmişlerdir. İş yerinizde patronunuzun size aslı astarı olmayan iddialarda bulunmaması ya da daha kötüsü iş arkadaşlarınızın bu iddiaları ama tutanak var diyerek patrondan daha çok savunmaması dileklerimle…

Eski veli
5 ay önce

Benim çoçuklarımın ikiside osmaneli anaokuluna gitti. Özellikle bazı öğretmenlerin hakkını hiç bir zaman ödeyemeyiz. O okuldaki benim tanıdığım öğretmenler çok özverili bir şekilde çalışıyorlar nasıl olurda bu kadar acımasızca yargılarsınız anlamıyorum. Emek sömürüsün den başka bir şey olduğunu düşünmüyorum. Öğretmenime Dokunma aaaa…….

Doğrucu
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Eski veli

.

Last edited 5 ay önce by Doğrucu
Bediha nazli
5 ay önce

Ben bir Osmaneli halkı olarak bununla.ilgili öğretmenlere kişisel olaylardan soruşturma 5 inci sınıflarda zengin ve fakir insanları ayırıp neden ayrı bir sınıf oluşturmaya çalışıyor milli eğitim müdürü neden böyle.biseye müsade ediyor….

Hakkı
5 ay önce

Yıllardır aynı öğretmenler ceza almazken neden müdür değiştiğinde birden 4 öğretmen birden ceza alıyor? Çocuklarınız okurken iyi ki varsınız hocam çocukların okulla işi bittiğinde oh iyi olmuş bu öğretmenlere insanlık kalmamış hiçbirinizde. Bir müdürün ego savaşı yüzünden itaat eden ceza almaz itaat etmeyenleri bir kenara dağıtmak ne kadar doğru. Yorumlarda iyi olmuş öğretmenlere şu kadar malzeme alınıyordu diye laf edilmiş bir de o öğretmenler evlerine mi götürüyordu boyaları acaba yazık zihniyetinize. Üstlerinle aranı sağlam tut alt pozisyondakileri cezalandırmaya çalış güzel taktik böyle zihniyetli insanları müdür yapıp çocuklarla asıl ilgilenen öğretmenlere cezalar yağdır güzel ülkemin güzel adaleti yine harikalar yaratıyor.

Hakkı
5 ay önce

Yıllardır aynı öğretmenler ceza almazken neden müdür değiştiğinde birden 4 öğretmen birden ceza alıyor? Çocuklarınız okurken iyi ki varsınız hocam çocukların okulla işi bittiğinde oh iyi olmuş bu öğretmenlere insanlık kalmamış hiçbirinizde. Bir müdürün ego savaşı yüzünden itaat eden ceza almaz itaat etmeyenleri bir kenara dağıtmak ne kadar doğru. Yorumlarda iyi olmuş öğretmenlere şu kadar malzeme alınıyordu diye laf edilmiş bir de o öğretmenler evlerine mi götürüyordu boyaları acaba yazık zihniyetinize. Üstlerinle aranı sağlam tut alt pozisyondakileri cezalandırmaya çalış güzel taktik böyle zihniyetli insanları müdür yapıp çocuklarla asıl ilgilenen öğretmenlere cezalar yağdır güzel ülkemin güzel adaleti yine harikalar yaratıyor.

Halil bey
5 ay önce

Lütfen neden ceza aldıklarını biliyormusunuz peki bu müfettiş vali neden ceza verdi.bunu açıklayın

Bir veli
5 ay önce

2 çocuğum da okul öncesi eğitiminlerini bu okulda ve bu öğretmenlerin öğrencisi olarak aldılar.Guleryuzlu , özverili,çalışkan ,işini seven pırıl pırıl öğretmenler.Veli olarak gidip geldikçe gördüğüm birbiri ile anlaşan ,uyum icinde çalışan,çocuklar için daha nasıl faydalı olabiliriz derdinde olan,dinamik bir eğitim kadrosuydu,.Yapilan suçlamalara kesinlikle inanmıyorum.Ögretmenlerimizin yanindayiz

Doğrucu
5 ay önce

okuldaki diğer öğretmenler yalan söylüyor müdür yardımcısı yalan söylüyor, müdür yalan söylüyor ilçe milli eğitim müdürü yalan söylüyor müfettiş yalan söylüyor kaymakam hak yiyor, il milli eğitim müdürü hak yiyor, vali hak yiyor ama ceza alan öğretmenler doğru söylüyor. Biraz düşününce garip geliyor. Müfettişe güvenmeyelim devletimize güvenmeyelimde kime güvenelim

Veli
5 ay önce

Siyaset bu kadar kirli bir oyunken en masum en temiz kurum olması gereken eğitim yuvasında işi nedir çekin artık ellerinizi insanların üzerinden de işlerini yapabilsinler müdür diyorsunuz parti peşinde koşup yardım dileniyor nerde kaldı yöneticiliğin asaleti adaleti bu nedir ya her kurumda siyaset siyaset onun kimin tanıdığı daha kıdemliyse işi görülüyor az insaf Bi kendinize gelin yıllarca okuyup emek vermiş insanlara parti ayağına vasıf verilmiş vasıfsız insanlar ahkam ve karar kesmesin bu 5 öğretmen yıllardır osmanelide hizmet veren insanlar şimdiye kadar neden Bir sorun yaşanmadı da sene başında atanmış bir müdür geldi gelelim sorunlu oldular biraz aklınız başınıza alın ve düşünün srndikaymış partiymiş geçin bunları sadece insan gibi düşünme yetinizi kullanın bu düpe düz ego savaşı değilde nedir. ÖĞRETMENLERİMİZİ CANI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUM lütfen bilip bilmeden gereksiz yorumlar yapmayın herkesin evladı eşi ailesi var ayıp denilen bir şey var HATIRLATAYIM BİZ MÜSLÜMANIZ YA MÜSLÜMAN MÜSLÜMANA BÖYLE YAPARSA… YORUMLARINIZI SAYGI ÇERÇEVESİNDE YAPIN RİCA EDERİM

Eğitimci
5 ay önce

Herkesin hem fikir olduğu tek bir konu olmalı oda dört kişi haksız bir kişinin haklı olduğu. (Böyle saçma bir durum olabilirmi) Bakanlık müfettişleri bunun üzerinde inceleme başlatmalı. Araştırdıkça arkasıda gelecektir.

Edep Yahu
5 ay önce

Türk adaletine güven sonsuz. Söz konusu haberde mağdur olan değerli öğretmenler haklı olduklarını kanıtlayacaklar, üzüldüğüm nokta evine çocuğuna ekmek parası götürmeye çalışan, yıllardır onurlariyla görev yapan bu öğretmenlere iftira atarken vicdanınız nasıl sızlamadı, ama ben size söyleyeyim Allah’ın adaleti çok büyük!

Mehtap
5 ay önce

Yaklaşık 12 yıldır Osmanelide oturuyorum.iki kız çocuk annesiyim kızlarımın ikisinide Osmaneli anaokuluna gönderdim ve çok memnun kaldım.4 yılım o okula git gel ile gecti.Bu 4 yıl az bir süre değil hiç bir sorunumuz olmadı.Kizlarim hala ogretmenlerini gördükleri zaman çok sevinirler ve yanlarına gidip konuşmak isterler.Anlamadigim tek şey bu kadar zamanda birşey yoktuda şimdi ne oldu…çok yazık gerçekten herkesin çoluğu çocuğu bir düzenleri var.Bu yazılan kötü ve bazılari ahlaksız yazılar bu öğretmenlere hiç oturmuyor kimse kusura bakmasın yani bana göre hepsi ÇÖP okudukça ağzım açık kaldı bu nedir dedim yaaa ayıp gerçekten ayıp.Ögretmenlerimizin arkasındayız…

Edep Yahu
5 ay önce

Rabbim sen çok büyüksün insanlara iftira atip ekmeği ile oynayan kişileri doğru yola ilet yarabbim.

Last edited 5 ay önce by Edep Yahu
Doğrucu
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Edep Yahu

amin. rabbim yalancıların yalanını aşikar etsin.

Eda
5 ay önce

Bütün bu olaylardan bağimisız ve tarfsiz bir yorum yapacak olursam osmaneli gibi güzel bir ilçede eğitim adina hiçbirşeyin yapilmadiği ve bu düzene karşi çikan yöneticilerin ise nasıl susturulmak istendiği yapılmiş olan asilsiz suçlamalarda kendisini gösteriyor. Bu hocalar ceza aliyorlar ise tek bir kanattan verilmediği hukuki belgenin neden kamu oyuna paylaşmayıp koskoca sendikanin kulaktan dolma bilgiler ile açiklama yapmasi malesef haksızı gizleyip haklı olan ve eğitimin kalitesinin artmasi adına çalişan idarecilerin ise gizlemekten öteye gidilmemiş olup topyekun osmaneli eğitimine zarardan başka birşey vermediği kannatindeyim.

Doğrucu
5 ay önce

bu mesele ne çok uzadı mahkemeleredemi güveniniz yok haklıysanız hakkınızı mahkemede ararsınız bu şekilde gündemi meşgul ederek değil. ne olacak bu şekilde neye ualaşmak amaçlanıyor anlamadım

Last edited 5 ay önce by Doğrucu
manager
5 ay önce

Yıllarını bu mesleğe vermiş öğretmenleri karalamak bu kadar kolay olmamalı. Yıllardır bir tek sorun olmayan okul, herkesin parmağıyla gösterildiği okul ne hala getirildi yönetimden bi haber olan insanlar yüzünden. Yönetmeyi bilseydi daha önce gönderilmez, BİRAZ YÜZÜ OLSAYDI SİYASETLE GERİ GELMEZDİ. Daha söylenecek o kadar söz var amma anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az…

Halil bey
5 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  manager

Manaver hayırdır Osmaneli çocuğu adına oyun bozulduğu icinmi zoruna gitti.cezalar neden verildi.biliyirsan çık konuş.

Turanist
5 ay önce

Sendika üyesinin sesi olmayacakta ne yapacak? Verilen talimatlamı hareket edecek üyesini savunan Türk Eğitim Sene helal olsun. Tebrik ediyorum

Bozkurt
5 ay önce

Haber228 insanlarin kişilik haklarina saldiriyi alenen körüklemiş.Bilecik Savcılığına suç duyurusunda bulunuyorum .