bilecik özel çocuk akademisi

» Bilecik’te Üretici Kadınlar Pazarı Açıldı

Bilecik’te Üretici Kadınlar Pazarı Açıldı
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 21 Ağustos 2020 ( 1 ay önce ) İlik ver, umut ol!

Bilecik Kent Konseyi organizasyonunda hazırlanan proje kapsamında, kadınların el emeği göz nuru ürünleri satabileceği ‘’Üretici Kadınlar Pazarı’’ açıldı.

Kent Konseyi önünde kurulan pazarın açılışına Milletvekili Yaşar Tüzün, Belediye Başkanı Semih Şahin ve eşi Serpil Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Metin Yaşar, İlçe Başkanı Berna Pamukçu, İyi Parti İl Başkanı Halil Şahin, İlçe Başkanı Serdar Demirkapı, Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen, Bilecik Baro Başkanı Halime Aynur, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Seyfettin Yıldız, sivil toplum kuruluşu ve dernek temsilcileri, il genel ve belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

‘’BURADA ORTAK AKLIN ORTAK FİKRİN VE PROJENİN ÜRÜNLERİNİ GÖRÜYORUZ’’

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün açılışta yaptığı konuşmada, gerçekleştirilen projenin önemine değindi.

Projede emeği olan herkese teşekkür ettiğini ifade eden Milletvekili Tüzün, şunları söyledi:

‘’Kent Konseyi gecikmeli de olsa sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile birlikte ilimizde gerçekleştirilmesi ve kurulmasının ne kadar önemli olduğunu bugün burada ispatlamış oluyoruz. Kentte yaşayan insanlar kadınıyla erkeğiyle kentin yönetiminde söz sahibi olduğu müddetçe ortak aklı, ortak proje ve ortak fikri bir araya getirip hem kentin geleceği hem de bir kentte yaşayan insanların ekonomik geleceği ile ilgili fikir verebilecek bir duruma imkan verdiği için çok önemsiyorum ve bu anlamda kent konseyinin kurulmasında katkıları olan Kent Konseyi Başkanımız ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Aslında gönül isterdi ki; bu tür organizasyonlarda,bu tür açılışlarda,bu tür temel atmalarda Bilecik halkı nasıl bir araya geliyorsa Bilecik’i yöneten bürokratlarda; Valisinden,daire müdürüne kadar bu ortak akla,ortak fikre müdahil olmaları gerekirdi.Ama maalesef son yıllarda Cumhuriyet Halk Partili bir yerel yönetimin iktidara gelmesi ile birlikte,bürokratlarımız sadece siyasi iktidarın teme atmalarında,siyasi iktidarın açılışlarında bulunmanın dışında hiçbir yerde göremiyoruz.

‘’KADINLARIMIZIN FAYDASINA OLAN BİR ÇALIŞMADA YER ALDIĞIMIZ İÇİN ÇOK MUTLUYUM’’

Belediye Başkanı Semih Şahin ise konuşmasında ‘’Kadınlarımızın faydasına olan bir çalışmada yer aldığımız için çok mutluyum’’ ifadelerini kullanarak, şunları söyledi:

‘’Geçtiğimiz ay itibariyle vatandaşlarımıza hizmet için kapılarını açan Bilecik Kent Konseyinin güzel bir projeye imza attığını vurgulayan Belediye Başkanı Semih Şahin, ‘’Kent Konseyi kendine has bir yer, özel bir yer. Bizim sadece birlikte iş yapmayacağız ayrıca bizim de eleştireceğiz bir kurum. O yüzden ben buraya katılmaktan çok mutluyum. Çok yakın bir geçmişte kuruldu. Kurulur kurulmaz, biraz önce sayın vekilimin de söylediği gibi bir ortak akıl yan yana geldiğinde hemen bir şeyler üretmeye başlıyor. Ülkenin kurtuluşu üretim ve kadında bu proje her ikisini birleştirmiş örnek olmuş bir proje ülkenin geleceği bana göre kadınlarımızda ve üretimi artırmakta. Bunun her ikisi birleşip burada örneği olması aslında çok anlamlı. İlk ortak akıldan ilk projenin de bu olmasından da çok anlamlı. Demek ki insanlar yan yana geldiğinde toplum için en doğrusunu katılımcı bir mantıkla hemen bulabiliyor. Bu bize bir örnek teşkil ediyor. Bu çerçevede Bilecik’te tüm yönetimi katılımcı bir hale getirirsek bütün halkı katarsak halkla birlikte bir şeyler yaparsak. Bilecik için en doğru yapacağımızın bu en önemli göstergesi bence. Somut göstergesi o yüzden Kent Konseyi çalışanlarının ve Kent Konseyi Başkanımızı tebrik ediyorum hepimize hayırlı olsun diyorum’’ ifadelerini kullandı.

‘’KADINLARIMIZ BURADA EL EMEĞİ ÜRÜNLERİNİ TANITIP SATABİLECEKLER’’

Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen ise konuşmasında ‘’Burada el emeği göz nuru ürünleri evlerinde işleyen ve hayatımıza anlam katan kadınların bu sokakta yeni bir yer açıp, ürünlerini satma ve tanıtma fırsatı vermiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Kent Konseyi olarak amacımız, yoksulluk ve eşitsizliklerin var olmadığını, güçlü bir toplum oluşturmaya katkıda bulunmak, kadınlarımızın yaşamlarını iyileştirmeye katkıda bulunmak ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmektir.’’ İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Milletvekili Tüzün, Başkan Şahin ve katılımcılar, kadınlar ile sohbet ederek, çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Üretici Kadınlar Pazarında ürünlerini sergileyen kadınlar da pazarın kurulmasından dolayı duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Semih Şahin ve Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen’e teşekkür etti.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

1

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Arif çimen

Emegi geçen herkesten Allah razı olsun yapılan hizmetleri vatandaş için iyi olur