» BİLECİK’TE YKS SINAVINA GİRECEK ADAYLARIN DİKKATİNE

BİLECİK’TE YKS SINAVINA GİRECEK ADAYLARIN DİKKATİNE
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 25 Haziran 2020 ( 3 ay önce ) Kan bağışı can kurtarır!

Koronavirüs salgını sonrası gerçekleşecek ÖSYM sınavı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) için Bilecik İl Sınav Koordinatörlüğü tarafından gerekli önlemler alındı.

Koronavirüs salgınının kontrol altına alındığı ve normalleşme sürecinin yaşandığı bu günlerde, salgınının yeniden harekete geçmemesi için ÖSYM ve İl Sınav Koordinatörlüğü, güvenlik ve sağlık açısından gerekli tedbirleri almıştır.

Bu amaçla, tüm sınav binalarımız, okul bahçeleri, sınıflar, lavabolar, tuvaletler ve metal aksamlı ortak kullanım alanlarının temizliği tamamlanmış ve adayların sınava gireceği yerler hijyenik bir hale getirilmiştir. Sınava girecek öğrenciler, veliler ve sınavda görev yapacak personelin sağlığı için aşağıda belirtilen kararlara uyulması son derece önemlidir. İl Sınav Koordinasyon Kurulunun almış olduğu kararlar gereği 27-28 Haziran 2020 Cumartesi – Pazar günleri gerçekleşecek sınavda uygulayacağı önlemler şu şekildedir:

– Veliler sınav binalarının bahçelerine alınmayacaktır.

– Öğrenci ve velilerin sosyal mesafe kuralına (en az 1 metre, 3-4 adım) uymaları ve maske takmaları gerekmektedir.

– Her adayı sınav binasına getirip götürmek için yalnız bir yakını refakat edebilecektir.

– Veliler adaylara sınav binalarında oluşturulan güvenli bölgeye kadar refakat edebilecekler.

– Veliler öğrencilerini sınav binası güvenli bölgesinde bırakacaklar ve sınav bitiş saati olan 13.00’den sonra aynı yerden sosyal mesefe kuralları çercevesinde alabilecekler.

– Adaylara bina girişlerinde ÖSYM tarafından maske ve ıslak mendil dağıtılacak ve el antiseptiği uygulanacaktır. İsteyen adaylar kendi maskelerini ve şeffaf şişede olmak şartı ile kolonyalarını getirebileceklerdir.

Sınav Binalarınıza geliş saatinizi son ana bırakmamanızı hatırlatır, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (2020-YKS) girecek tüm adaylarımıza Bilecik İl Sınav Koordinatörlüğü olarak başarılar dileriz.

Bilecik İl Sınav Koordinatörlüğü

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?