» Bilecik’te yüzlerce balık telef oldu!

Bilecik’te yüzlerce balık telef oldu!
Yazar: Ali Osman Çelikal |  Eklenme Tarihi: 24 Ağustos 2020 ( 4 hafta önce ) Kızılay Her Perşembe Bilecik'te!

Bilecik’te Karasu Deresinde yüzlerce balığın ölerek karaya vurduğu gözlemlendi.

Bozüyük’ün Bozalan köyü çevresinden doğan, Bozüyük’ten Dikilitaş Deresi’ni Pazaryeri’nden Sorgun Deresini, Selöz Deresini, Hamsu Deresini, Bekdemir Deresi’ni alarak akan, Bayırköy beldesi yakınlarından çıkan ve Osmaneli sınırına yakın konumda Sakarya Nehri ile birleşen Karasu Deresindeki balık ölümleri vatandaşları tedirgin etti.

Yüzlerce balığın telef olarak karaya vurduğunu gören vatandaşlar, durumu Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bildirdiler.

Balık ölümlerine Karasu Deresine bırakılan kimyasal atıkların neden olduğunu savunan ve normalinde de ara ara akan suyun kirli aktığını suya kişi veya kişilerce kimyasal bırakıldığından şüphelendiklerini bildiren vatandaşlar,  burada akan suyun insan sağlığını da tehlikeye soktuğunu belirttiler.

Yetkililerin söz konusu olayla ilgili bir çalışma yapıp yapmayacağı merak edilirken, bölge halkı yaşanan bu talihsiz olayın yetkililerce aydınlatılmasını ve soruna bir çare bulunmasını istiyor.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

4

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Vahit Aydoğdu

Karasudan sulanan sebzeler dahi olmuyor soguksuda bahcemiz var arktan gelen suyun rengi bile degişik yetkililer biran önce önlem almalı biz o dereden cocuk iken su içiyorduk çok yazık

Halil

Ülkemizde bütün dereler içler acısı durumu hiç bir yetkili görüp de çözüm yolları nelerdir hiç bir çalışma yok yazık.

Âdil olan

Öncelik para çevre sağlığı insan sağlığı daha sonra iktidarın sloganı bu kardeşin işine geliyorda işine gelmiyorsa secimde oyunu ona gore kullancam

Ebazer Polat

Duyarlı vatandaş olduğumuzda, herşeyi devletten beklemediğimiz,zaman bu işler düzelir.