BİLECİK’TEN PAKİSTAN’A | Bilecik HaberBilecik Haber

30 Kasım 2022 - 10:37

BİLECİK’TEN PAKİSTAN’A

BİLECİK’TEN PAKİSTAN’A
Son Güncelleme :

12 Eylül 2022 - 21:10

3.751 okunma

Yaşanan doğal afet sonucu sular altında kalan Pakistan’a tüm Türkiye’den olduğu Bilecik’ten de yardım eli uzandı.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı yardım kampanyasına dahil olan Bilecik Valiliği, sanayi kuruluşlarının destekleriyle Pakistan’a gıda ve hijyen malzemesi yardımında bulundu.

Pakistan’ın büyük bir felaket yaşayarak çoğunluğunun sular altında kaldığını belirten Vali Kızılkaya; “Sayın Cumhurbaşkanımız riyasetinde İçişleri Bakanlığımız koordinesinde yürütülen yardım kampanyası kapsamında ilimizden toplanan gıda ve hijyen malzemelerini Pakistan’a ulaştırılmak üzere AFAD Başkanlığına teslim ettik.
Bilindiği üzere muson yağmurları dolayısıyla sel afeti yaşanan dost ve kardeş ülke Pakistan’da binin üzerinde insan hayatını kaybetti. Ülkenin neredeyse üçte ikisinin sularla kaplandığı Pakistan’da 1.1 Milyon ev hasar görerek yüzbinlerce insan evsiz kaldı ve 800 bine yakın hayvanın telef oldu.

Dünyanın her coğrafyasında iyiliği kendine görev bilen Türkiye bugün de mazlumun yanında olarak Pakistan’a yardım eli uzatmıştır.

Bilecik’imizin destekleriyle hazırlanan 1.000 koli gıda ve 500 koli hijyen malzemelerini Pakistan’daki kardeşlerimizin ilk etapta hayati ihtiyaçlarını karşılamaları için gönderiyoruz.

Zor günümüzde herkesten önce yardımımıza koşan Dost Ülke Pakistan’a bizlerin de herkesten önce yardıma koşmamız gerekmektedir. Kısa sürede hazırlanan yardımlar tüm Türkiye’den Ankara’ya ulaştırılarak burada iyilik trenine yüklenecek ve Allah’ın izniyle Pakistan’a gönderilecek.” dedi.

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments