bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» “Birlikte Çalışalım, Birlikte Üretelim, Gelirler Sizin Olsun”

“Birlikte Çalışalım, Birlikte Üretelim, Gelirler Sizin Olsun”
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 8 Ekim 2020 ( 3 hafta önce ) #EvdekalBilecik

Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, Şube Müdürleri ve Teknik Personel ile birlikte Alpagut Köyünde Üreticilerle buluştu.

Bilecik’in her bir köşesinin ayrı özellikleri ve güzelliklerinin bulunduğunu, genç nüfusun tekrar köylere geri dönüşünün ve bütçelerine katkı sağlamalarını hem de köylerinden kopmamaları için farklı üretim modelleri üzerinde çalışmalar yaptıklarını belirten İl Müdürü Necmettin Yoldaş ”Biz toprağa bağlı bir milletiz. Dolayısıyla toprağımıza da sahip çıkacağız. Bağımızı kuvvetli tutacağız, topraklarımızı işleyeceğiz. Alın teriyle ıslanan toprak, kurumaz.” dedi.

 

Gelin Birlikte Çalışalım, Birlikte Üretelim, Gelirler Sizin Olsun…

Beraber ekip biçelim diyen Yoldaş; “Birlikte üretim modeli altında toprakları birleştirmek ve teknolojinin gücünden de yararlanmak suretiyle Bakanlığımızın da farklı teşviklerinden yararlanarak topraklarımızı değerlendirme imkânımız olabilir. Birlikte üretim modelimizi geliştirebilir ve yaygınlaştırabilirsek, Alpagut köyümüz farklı bölgeler içinde model olur. Ortak anlayış içerisinde bir şemsiye altında karşılıklı güvene dayalı Tarımsal birlik oluşturalım ve buraları beraber ekip biçelim. Teknolojik imkânları ortaklaşa kullanarak maliyetlerimizi düşürüp, avantajlarından da beraber faydalanalım istiyoruz. Tarımın en büyük sorunlarından birisinin miras yoluyla paylaşılan ve küçülen tarım arazileri olduğunu vurgulamak isterim. Bu alanlarda ekonomik olarak üretim yapmak oldukça zordur. Bakanlığımız bu konuda gerekli tedbirleri alarak tarım arazilerinin satış ve miras yoluyla bölünmesini önlemek amacıyla toprak koruma ve arazi kullanımı kanununda değişiklik yaptı. Böylece toprağın korunması ve bölünmelerinin önlenmesi amaçlanmaktadır. İlimizde tarım arazileri küçük ve çok parçalı. Bu nedenle sınırları ortadan kaldırmalı ve birlikte üretim modelleri ile atıl kalmış tarım arazilerinin üretime katılmasını sağlamalıyız.” ifadelerine yer verdi.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

1

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Nazmi

Koyumuze ulkemize hayirli olsun