» BOZÜYÜK’TE LOKANTALARA SIKI DENETİM!

Bozüyük Belediyesi Zabıta Ekipleri, halk sağlığının korunması ve hijyen kontrolü için ilçe genelinde faaliyet gösteren lokantalarda geniş kapsamlı bir denetim yaptı.

Ekipler, denetimlerde işletmelerin imalathane, depo ve mutfak bölgeleriyle dolap ve reyonlarında ayrıntılı incelemelerde bulundu. Özellikle hijyen yönünden yapılan denetimlerde çalışanların hijyen belgeleri , iş elbiseleri, soyunma odaları,  yemek malzemelerinin saklandığı kaplar, yemeklerin hazırlandığı alanlar titizlikle kontrol edildi.

Zabıta-Lokanta-Denetimi-6

Denetimlerini gıdaların bekletildiği dolaplara, işletmenin genel temizliğine ve sağlığa uygunluk durumuyla tuvaletlerin temizliğine, fiyat listesinin görünür şekilde asılıp asılmadığına, işyeri açma ve yoğunlaştıran ekipler, yemek üretiminde kullanılan malzemelerin son kullanma tarihlerinin geçip geçmediğini de kontrol ettiler.

Kontroller sonrasında umumi temizliğe uymayan 2 adet iş yeri ve 1 adet ruhsatsız iş yeri hakkında tutanak tutulurken eksikliği görülen iş yerlerine de uyarılarda bulunuldu.