bilecik özel çocuk akademisi

» Bu Görüntüler “Yuh Artık” Dedirtti!

Bu Görüntüler “Yuh Artık” Dedirtti!
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 16 Temmuz 2020 ( 2 ay önce ) Kızılay Her Perşembe Bilecik'te!

Bilecik’te mesire alanlarında vatandaşlar tarafından bırakılan çöpler, “Yuh Artık!” dedirtti.

İlimizde bulunan mesire alanları ve çamlıklarda yaz mevsiminin de gelmesiyle piknik yaparak vakit geçiren vatandaşların geride bıraktıkları çöp ve atıklar kötü görüntü oluşturduğu gibi doğaya da zarar veriyor.

Pelitözü Gölpark, Abbazlık Mevkii, Çobanfaik Mevkii, Çakırpınar mevkii ve diğer mesire alanlarında piknikçilerin bıraktıkları atıklar hiçte hoş olmayan görüntülere neden oluyor. İlgili kurumlarca ger ne kadar temizliği yapılsa da duyarsız vatandaşların yaptıkları bu davranış, insanların doğayı katlettiğini gözler önüne sererken geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bırakacağımız mirası hoyratça kullandıkları da dikkatlerden kaçmıyor.

“TOPLA TOPLA NEREYE KADAR?”

Piknikçilerden geriye kalan çöplerin bulunduğu görüntüleri Whatsapp ihbar hattı aracılığı ile bizlere ulaştıran vatandaşlar, “Bu görüntüler güzel Bilecik’imize hiç yakışmıyor. Buralar sürekli temizleniyor ancak vatandaşlar bilinçsiz davranıyor. Her gün toplansa ne olur, topla topla nereye kadar. Lütfen biraz daha duyarlı olalım, doğamızı koruyalım gelecek nesillere temiz bir dünya bırakalım” ifadelerine yer verdiler.

 

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

2

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Kılıç

ALLAH ıslah etsin. Ne ara bu kadar pis millet olduk Yazık günah.

Yildiz

Yazıklar olsun dünya mikropla aylardır uğraşırken bu görüntü çok uzucu