DENGE TAZMİNATLARINI YÜZDE 100’E ÇIKARTTI | Bilecik HaberBilecik Haber

7 Aralık 2022 - 09:26

DENGE TAZMİNATLARINI  YÜZDE 100’E ÇIKARTTI

DENGE TAZMİNATLARINI  YÜZDE 100’E ÇIKARTTI
Son Güncelleme :

12 Ağustos 2022 - 14:57

830 okunma

Bilecik Belediyesi tarafından mevcut sözleşmeye ek olarak yapılan düzenleme ile 657’ye tabi olan devlet memurları ve sözleşmeli personellerin sosyal denge tazminatları %100’e çıkarıldı.

Gerçekleştirilen düzenleme hakkında bilgi veren Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, çalışmanın tüm çalışanlara güzellikler getirmesi temennisini iletti.

Yapılan düzenleme ile tüm çalışanlar arasındaki sosyal denge tazminatında eşitliğin sağlandığını ifade eden Başkan V. Subaşı, ‘’Belediyemiz bünyesinde çalışan ve 657 sayılı kanuna tabi olan devlet memurlarına ve sözleşme personellere yönelik yaptığımız çalışma ile sosyal denge tazminatlarını %100 oranında sabit kıldık. Artan hayat pahalılığına önlem olarak gerçekleştirdiğimiz çalışma ile artık başkan yardımcılarımızdan memurlarımıza kadar tüm kadrolardaki çalışanlarımızın sosyal denge tazminatı eşit hale gelmiş oldu.

Geçtiğimiz ay belediye bünyesinde çalışarak emek veren işçi arkadaşlarımızın mali ve sosyal haklarında iyileştirmeler yapmıştık. Şimdi ise Belediye Kanunu ve 657’ye tabi olan çalışma arkadaşlarımız ile 5393’e tabi sözleşmeli memur sosyal denge tazminatlarını %66’dan %100’e çıkarmış olduk. Bu kapsamda Başkan Yardımcılarımızdan çalışan memurlarımıza kadar tüm kademelerdeki arkadaşlarımız bu rakam doğrultusunda sosyal denge tazminatı hakkına sahip olmuş oldu. Yapmış olduğumuz bu düzenlemenin tüm çalışanlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

 

   

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN