“Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları” töreni | Bilecik HaberBilecik Haber

30 Kasım 2022 - 11:09

“Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları” töreni

“Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları” töreni
Son Güncelleme :

19 Mart 2021 - 11:09

37 okunma

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdogan tarafından tevcih edilen “Devlet Övünç Madalyası Rozet ve Beratı” Vali Bilal Şentürk tarafından şehit Piyade Uzman Çavuş Abdulhamit Bilgen’in ailesine ve gazi jandarma er Zalim Değirmen’e takdim edildi.

Vali Şentürk, Valilik Makamında 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Muzaffer Sandal ve İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal’ın da hazır bulunduğu törende, bugün hem Çanakkale Savaşlarının 106. yıldönümü ve Şehitler Gününü kutladıklarını hem de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, vatan ve millet için canını veren şehit ve gazilere teşekkür nişanesi olarak devlet övünç madalyası tevcih edeceklerini söyledi.

”Bir canın kıymeti maddi şeylerle ölçülemez. Ancak vatanın değeri de aynı şekilde ölçülemez.” İfadesinde bulunan Vali Şentürk, şöyle konuştu:

”Vatanını kaybedenlerin düştükleri durumları görünce ne kadar kıymetli olduğunu görüyoruz. Hayatını ortaya koyan şehit ve gazilerimizin, milletin var olması anlamında ne kadar değerli olduğunu bugünler bize gösteriyor. Vatan dediğimiz bu topraklarda yüzyıllar içerisinde yaşamak kolay olmamıştır. Yüzyıl öncede şehit verdik, yüzyıl sonrada şehit veriyoruz. Bu vatan için fedakarlık yapan gazilerimiz var ve bütün insanımız ile birlikte vatan bizim için kıymetli. Bu yüzden devlet olarak güçlü bir şekilde ayakta durabiliyoruz. Vatan için gözünü kırpmadan canını ortaya koyabilecek milyonlarca insan var. Hem şehitlik mertebesine ermek, hem de gazilik mertebesine ermek toplumun ve bizlerin yanında çok bambaşka bir yeri var. Bu yönüyle biz şükranlarımızı ifade etmek istiyoruz. Şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her zaman başımızın üstünde yerleri var. Allah bize acı günler yaşatmasın, biz her zaman vatan ve millet sevgimizle, inancımız ile her zaman böyle tutkun olursak güçlü oluruz.”

Vali Şentürk, Zeytindalı Harekat Bölgesi’ndeki bir üs bölgesine terör örgütü PKK tarafından 2019 yılında düzenlenen havan saldırısında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Abdulhamit Bilgen’in Bozüyük ilçesinde yaşayan babası Mustafa ve annesi Nezaat Bilgen ile 1990 yılında Hakkari Beytüşşebap ilçesinde terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada yaralanan jandarma er Zalim Değirmen’e, ”Devlet Övünç Madalyası” ve ”Beratı”nı tevcih etti.

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments