Doğalgaz Müjdesinin Bilecik’te Yansımaları | Bilecik HaberBilecik Haber

7 Aralık 2022 - 06:23

Doğalgaz Müjdesinin Bilecik’te Yansımaları

Doğalgaz Müjdesinin Bilecik’te Yansımaları
Son Güncelleme :

22 Ağustos 2020 - 14:52

68 okunma

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Karadeniz’deki sondajda 320 milyar metreküp doğal gaz rezervinin keşfedildiğini müjdelemesinin ardından Bilecik’ten çok sayıda siyasi ve kurum temsilcileri sosyal medyada duygularını paylaştı.

“Üretici Oluyoruz”

Bilecik Valisi Bilal Şentürk; “Hamdolsun… En çok dışa bağımlı olduğumuz bir alanda üretici oluyoruz. Sn Cumhurbaşkanımıza, Sn Enerji Bakanımıza, emeği geçenlere müteşekkiriz….Hep beraber, ileriye… daha müreffeh bir Türkiye’ye….” ifadelerine yer verdi.

“Ülkemize Hayırlı Olsun”

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, sevincini, ”Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde başlatılan Yerli ve Milli imkanlarla yapılan sondaj sonucu keşfedilen doğalgaz rezervi ülkemize hayırlı olsun. Bu tarih yazan çalışmaların başında bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız, Hemşehrimiz Bilecik’imizin gururu Sayın Fatih Dönmez beyefendiye ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak beye emeği geçen tüm yöneticilere ve çalışanlarımıza Devletimiz, Milletimiz ve hemşehrilerimiz adına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Hep Birlikte Daha İyiye Daha Güzele … ” cümleleriyle paylaştı.

“Hayırlı olmasını temenni ediyorum”

Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğulu, ” Fatih Sondaj Gemimizin Karadeniz’de gerçekleştirdiği 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfinin milletimiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

“Daha büyüklerini de göreceğimiz günler çok yakın”

AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık da tarihi gün için, ”‪Bugün büyük gün. Daha büyüklerini de göreceğimiz günler çok yakın inşallah. Bu büyük gurur için; ‪Teşekkürler Sn. Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan, Teşekkürler Sn. Bakanım Berat Albayrak, ‪Teşekkürler Kıymetli Hemşerimiz Sn. Bakanım Fatih Dönmez .” ifadelerini kullandı.

Vezirhan Belediye Başkanı Hüseyin Ocak sosyal medyada paylaşım yaparak,”Milletimize hayırlı olsun NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” dedi.

“Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz rezervi”

Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer de, ”Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz rezervini Karadeniz’de keşfetti.
Milletimizi heyecanlandıran bu güzel müjde için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, İlçemizin ve Ülkemizin Gururu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih DÖNMEZ’e teşekkür ediyoruz. ” dedi.

“Çırpınırdı Karadeniz bakıp Türk’ün bayrağına”

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, ”Çırpınırdı Karadeniz bakıp Türk’ün bayrağına… “Türkiye, 320 Milyar Metreküp ile tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi.” Milletimize Hayırlı Olsun….” görüşlerini aktardı.

Türkiye’yi Büyük Güç Yapacak Enerji Kaynakları

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ise, ”Cumhurbaşkanımızın Her Alanda Uyguladığı Bağımsız Politikaların Sonucu,Türkiye’yi Büyük Güç Yapacak Enerji Kaynaklarını Allah Nasip Etti,Şükürler Olsun.” dedi.

MHP Bilecik İl Başkanı Fatih Yaşar, sosyal medya üzerinden fotoğraflı paylaşımda bulunarak, “Çırpınırdı Karadeniz.. Ülkemize Hayırlı Uğurlu Olsun.” dedi.

Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna ise sosyal medya hesabı üzerinden resimler paylaşarak ülkemize hayırlı olmasını diledi.

“Vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun”

Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, ”Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz rezervini bulmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun! İnanıyoruz ki, 21. yüzyıl Türkiye’nin damga vurduğu bir yüzyıl olacak.🇹🇷 #320MilyarMetreküpDoğalgaz.” cümlelerini kullandı.

Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman’da sosyal medya hesabı üzerinden görsel paylaşarak, “ŞÜKÜRLER OLSUN YOLUN AÇIK OLSUN TÜRKİYEM” ifadelerine yer verdi.

“tarihinin en büyük enerji kaynağı”

Büyük Birlik Partisi Bilecik İl Başkanı Murat Önal, “Şükürler olsun! Kendi imkanlarımız ile milli sondaj gemimiz Fatih’in Karadeniz’de yaptığı arama çalışmaları sonucu Sakarya Gaz Sahası Tuna-1’de Ülkemizin enerji alanında tarihinin en büyük enerji kaynağını keşfetmiştir. Ülkemize ve Milletimize Hayırlı Olsun.”

AK Parti Bilecik İlçe Başkanı Nail Öztürk, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği müjde ile tam bağımsızlık yolunda dev bir adım daha atıyoruz. Enerjide de oyun kurucu oluyoruz! Hedef 2023! Sakarya gaz sahamız milletimize hayırlı olsun#MüjdelerOlsun”

AK Parti Pazaryeri İlçe Başkanı İsmail Soydan, “Elhamdülillah… Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi. Milletimize Hayırlı Olsun”

 

YORUM YAP

3 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Bilecikli
2 yıl önce

Semih Şahin açıklama yapmamış o bizden değil galiba.

nur11
2 yıl önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Bilecikli

Yalan dolan milletin işi olmaz 9 kez aynı senaryo maksat gündem degiştirmek sokaklara çıkın bir millete sorun EKONOMİ ne halde ondan haber verin burada reklam verip show yapmak kolay

Vatandaş
2 yıl önce

Kimse bu duruma muhalefet olamaz muhalefet olanın kanından şüphe edilmesi lazım yahu rezerv bulunmuş adamlar hala beğenmeyen laf yapanlar var ciddi anlamda hangi parti olursa olsun bu konuda kesinlikle destek vermeli