» Dokusunu Kaybetmemiş Köyler

Vali Bilal Şentürk, Gölpazarı ilçesinde İl Özel İdaresi tarafından tamamlanan ve devam eden projelerin yanında dokusunu kaybetmemiş mekanları inceledi.

Vali Şentürk, Kaymakam İbrahim Güneş, Belediye Başkanı Hayri Suer, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant ve ilgili müdürlerle birlikte ilk olarak Üyük köyünde sondaj, terfi binası ve terfi hattında yapılan çalışmaları inceledi.

Keskin ve Hacıdurmuşlar ile Büyükbelen ve Bedi köyleri arasında İl Özel İdaresi tarafından 15 kilometrelik grup yolunda bitümlü sıcak karışım (BSK) asfaltlama çalışmalarını denetleyen Vali Şentürk, İncirli köyü Bostancılar Mahallesindeki sondaj ve isale hattı ile Bedi köyündeki biriktirme deposu, enerji nakil hattı ve terfi hatlarını da inceledi.

Kurşunlu köyünde Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından tamamlanan prefabrik barbekü, kamelya ve engelli tuvaletler ile yürüyüş parkurlarının bulunduğu ”B Tipi Mesire” alanının açılışına da katılan Vali Şentürk, ”Köylerimizin ürettiği tarımsal ürünlerle kendi ekonomilerine ve ülke ekonomisine yaptığı katkılar önemli. İnsanımız hizmetin en iyisine layık. Kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artıracak çalışmalar yapıyor ve beraber olmaya çalışıyoruz. Köylerimizde yaşayan insanlarımızın, her türlü hizmetten yararlanmasını, devletimizin sunduğu imkanlardan faydalanmasını istiyoruz. Projelerle ilimiz köylerinin tamamına yakını günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilir nitelikte, asfalt kaplama yollara, temiz ve sağlıklı içme suyuna kavuşması için çalışmalarımızı yürütüyoruz.” ifadesinde bulundu.

Vali Şentürk ayrıca merkez Kızıldamlar köyünde ve Bozüyük ilçesinde Kaymakam Hasan Yaman ve beraberindekilerle İl Özel İdaresi tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek, ilgililerden bilgi aldı.

0 0 Oy
Yazıyı Değerlendirirmisiniz?
5 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Sedat
7 ay önce

Diğer köy yollarınada aynı calisma yapılsa keşke. Gölpazarı-Sürmeli köyü-Kavak köyü yoluna bakın. Toplamda 400-500 kisilik nüfuslu bu köylerde yaşayanlar bu ilin vatandaşı değil mi? Bu insanların yaşam kalitesini arttırmaya hakki yok mu?

Misafir
7 ay önce

Sayin valim bayirkoy beldesi sarmasik koyun belirli kisimlarinda hizmet iyi ama diger yarisina hizmet 0 hatta surundurme operasyonu yapiliyor devlete vergi veren koyluye neden hizmet verilirken surunduruluyor insanlari kendi gozlerinizle gorun yetersiz hizmeti gorun hangi cagdayiz insani yasat ki devlet yasasin demis atalarimiz onlar atalarinin izinden gitmiyor

vatandaş
7 ay önce

Allah Millete zeval vermesin,

KAVACIKLI
7 ay önce

sayın valim ,sayın il özel idaresi yetkilileri 10 yılı aşkın süreden beri yapmadınız şu kavacık yolunu. sıcak asfalt atacak bütce yok dediniz maşallah atılmayan yer kalmamış. tabiki her köy yolu asfaltlansın , ama benim köyümün yoluda olsunnn…

misafir
7 ay önce

gölpazarının yeni açık hava meyhanesi hayırlı olsun eski encümen ali bey görevde olaydı açılışa dansöz getirecekti göremedi ne yazıkki