bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» DSP 35. kuruluş yıl dönümünü kutluyor

DSP 35. kuruluş yıl dönümünü kutluyor
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2020 ( 2 hafta önce ) İlik ver, umut ol!

4 Kasım 1985’te kurulan Demokratik Sol Parti’nin (DSP), Bilecik’te kuruluşun 35’inci yıl dönümü nedeniyle il başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı’na çelen sunuldu.

Düzenlenen programa DSP Bilecik İl Başkanı Sinan Demirel, DSP Merkez İlçe Başkanı Atakan Pehlivan, Eski DSP İl Başkanı Hasan Güleç,  il ve ilçe parti yönetim kurulu üyeleri katıldı.

“Türkiye’nin yerli ‘Sol’u olarak yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz”

Çelenk sunma töreni ardından bir açıklama yapan İl Başkanı Demirel, “14 Kasım 1985’ de resmen partileşerek Türk siyasi hayatında yerini almış ve o günden bu yana ülkemiz ve milletimiz için çözüm üretmeye devam etmektedir. Hepiniz yakından biliyorsunuz ki siyaset, ekonomi politikalarının ifade tarzıdır. Ekonomi ise emek ve sermaye ikilisinin bir arada olması ve dayanışmasıyla anlam kazanabilir. Kısacası sermayenin olmadığı yerde emeğin, emeğin olmadığı yerde sermayenin tek başına bir karşılığı olamaz.” dedi.

“Sağ ve sol kavramları var olmaya devam edecektir”

Konuşmanın devamında “Yaşam var olduğu müddetçe emek ve sermaye var olacaktır” sözlerini söyleyen Demirel, “Emek ve sermaye var olduğu müddetçe sağ ve sol kavramları var olmaya devam edecektir. Ülkemizin ve toplumsal değerlerimizin oluşturduğu insanca ve hakça bir düzen için çalıştığımız bu zorlu yolda Türkiye’nin yerli ‘Sol’u olarak yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Halkımız DSP’yi tanıyor, iyi biliyor. Bugün partimizin 35’inci uruluş yıldönümünü kutluyoruz. Büyük devlet adamı Bülent Ecevit’in liderliğinde ülke yönetiminde üç kez yer almış olan Demokratik Sol Parti, Türkiye’nin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma yolundaki en önemli güvencesidir. Demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olarak bu güzel cumhuriyeti bizlere emanet eden Mustafa Kemal AtatürK başta olmak üzere tüm şehitlerimizi, partimizin kurucusu Bülent Ecevit’ i, ilk Genel Başkanımız Rahşan Ecevit’i saygıyla yâd ediyorum. Partimizde bugüne kadar emek vermiş tüm üyelerimize en içten minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Demokratik sol partinin 35’inci yaşını coşkuyla kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?