bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» DSP Genel Başkanı, Bilecik’te

DSP Genel Başkanı, Bilecik’te
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2020 ( 2 hafta önce ) İyi ki varsın LÖSEV!

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal il başkanlığı açılışına katılmak ve bazı ziyaretler kapsamında Bilecik’e gelerek, ülke ekonomisini ve ABD’deki seçimlere değindi.

Parti binası açılında konuşan DSP Bilecik İl Başkanı Sinan Demirel, katılım sağlayan tüm partililere ve DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’a teşekkür ederek açılış konuşması gerçekleştirdi.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, ”Şimdi Biden kazandı herkes sıraya girdi tebrik etmek için en alttan en üste kadar. ABD^de kim seçilirse seçilsin, sanane.” dedi.

İsmet Paşa Mahallesi’nde parti il başkanlık binası açılışına katılan Aksakal, parti otobüsü üzerinden vatandaşlara seslendi. Siyaset kurumunun büyük bir dejenerasyona uğradığını savunan Aksakal, ”Bunu inanarak bilerek söylüyoruz. Artık kimin sağcı kimin solcu olduğu belli değil. Eskiden kendisine solcuyum diyenler oy isteyenler şimdi sağdan umut besliyor. Yakın zaman da iktidar partisinden ayrılanlar oldu. Bakanlıklar, başbakanlıklar yapmışlar. Şimdi diyorki eski sayın başbakan, ‘ben kendimi yaşamımın hiç bir döneminde sağcı hissetmedim. Ya Allah aşkına milletin aklı ile alay etmeyin. Ne muhafazakarlık, ne dindarlık, ne solculuk ayıp, hiç biri ayıp değil, yeter ki dürüst ol.” dedi.

Türkiye’de ekonominin iyi gitmediğini savunan Aksakal, ”Akli selime gelmeliyiz. Bu durumu ancak sizlerin ön ayak olduğu girişimlerle ancak sağlayabiliriz. Bunu bu politikalara inanmış bu milletin ekonomik kalkınmasını sağlayabilmiş bu ülkede her sendikada hırsızlığı ahlaksızlığı önleyebilmiş bir siyasi hareketin öncülüğünde ancak bitirebiliriz. O vatansever duruşumuzla o halkçı anlayışımızla o Ecevit’in bu topluma özleştirdiği dürüstlükle ancak sağlayabiliriz.” ifadalerini kullandı.

ABD’de seçimlerle ilgili milletin birbiriyle neredeyse birbirine girdiğini aktaran Aksakal, ”Şimdi Biden kazandı herkes sıraya girdi tebrik etmek için en alttan en üste kadar. ABD^de kim seçilirse seçilsin, sanane. Irak’taki o kadar kan kimin zamanında aktı kardeşim. Sen ne yapacaksın kim başkan oldu. Sen kendi işine bak. Bu memlekette yaşayan insanları evine tok gönderebiliyormusun sen ona bak.” diye konuştu.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?