» Eczane Etiketi Kullanımı

Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 26 Temmuz 2020 ( 2 ay önce ) İlik ver, umut ol!

 

Eczane etiketibir hastanın eczaneye girip aldıkları ilaçların üzerine yapıştırılan; ilacın ne zaman nasıl aç ya da tok tüketileceği bilgilerinin içerdiği etikettir. Bu etiket hem hasta için son derece avantajlı hem de eczacı için anlatmak yerine bunun yazılı olarak verilmesi çok daha kolaydır. Söylenen şey unutulabilir ama yazılan şey kalıcıdır. Bu etiketi kullanan eczaneler genelde tüm hastalar tarafından öncelikli olarak tercih edilir. Eczacılar da özellikle nöbetçi olunan zaman diliminde aşırı yoğunluk yaşandığından bu etiket bilgileri sayesinde daha çabuk bilgilendirme sağlanır.

Eczane Etiketi Kullanmanın Avantajları Nelerdir

Eczane etiketi; çok daha okunaklı ve yazının karakterleri büyük olduğundan hastalar ilaç kullanımı esnasında ve özellikle doz alımlarında ve ne zaman alması gerektiği konusunda her ayrıntıyı bu etikette bulurlar. Böylelikle eczane ve hasta arasındaki bu eşsiz diyalog her zaman bu pratiklikle sorunsuz ilerler.

Eczane etiketi son dönemde çok sık kullanılan ve hastaya dair birçok bilginin yer aldığı etiketlerdir. https://www.arabulgelsin.com/termal-etiketler-pmk13 adresinden ulaşıp satın alma imkânınız mevcuttur.

 

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?