» Elektrik Kesintisi ile İlgili MHP’den Açıklama

7 Aralık Cumartesi günü 08.00 ile 14.00 saatleri arasında kesilecek elektrik kesintisi ile ilgili Bozüyük MHP İlçe Başkanı Serdar Pehlivan basın açıklaması yayınladı.

Elektrik kesintisiyle ilgili açıklamada bulunan MHP İlçe Başkanı Serdar Pehlivan, kesintinin havaların daha sıcak olduğu ileri bir tarihe alınması gerektiğini söyledi.

Bozüyük MHP İlçe Başkanı Serdar Pehlivan, “Soğuk kış günlerinde hava sıcaklığının eksi 5 ile eksi 9 arasında yaşandığı gecenin sabahından itibaren 6 saatlik bir elektrik kesintisinin akıl ve mantıkla izah edilecek bir durum olduğuna inanmıyorum. Şehrin tamamına yakını doğalgaz ve kombi ile ısınırken, şehrin büyük bir kısmında elektrikler kesildiğinde hastalar, yaşlılar, bebek ve çocukların olumsuz bir şekilde etkilenme ihtimali göz ardı edilmemelidir. Şehrimizde yaşayan tek bir vatandaşımızın dahi bu durumdan dolayı mağdur edilmesi vicdana aykırıdır. Temennimiz gereğinin yapılması ve mevcutta yapılan yatırımın bir gereği olan bu kesintinin daha sıcak olan bir güne ve ileri bir tarihe ertelenmesinden yanadır” ifadelerine yer verdi.