Hakkımızda | Bilecik HaberBilecik Haber

30 Kasım 2022 - 23:00

Hakkımızda

Haber228.Com; Güncel, Politika, Spor, Magazin, Kültür ve Sanat, Dış Haberler ve diğer tüm kategorilerde güncel haber sunmak ve internet kullanıcısının habere ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş geniş ayrıntılı bir haber portalıdır.

İLKELERİMİZ

Tarafsız Habercilik: 

Sitemizde yayımlanan haberlere konu olan olaylara ya da haberlerde ismi geçen kişilere tam bir tarafsızlık içinde yaklaşmaktayız. Biz haberi okura ulaştıran “aracı” olarak, hiç bir haberin manasını değiştirmemeyi ve hiç bir haberi manipüle etmemeyi ilke edinmiş bulunuyoruz.

Mimiksiz Habercilik: 

Okurlarımıza sunmuş olduğumuz haberlerin içeriğinin “iyi haber / kötü haber”, “müjdeli haber / kara haber” olmasıyla ilgilenmiyoruz. Haberi sunarken, okura “şimdi sevinmelisin” ya da “şimdi üzülmesin” havası ile sunmuyor; sadece gerçeği, sadece olanları, aktarıyoruz. Bir haberin okurda ne tür duygular uyandıracağı okurun karar vereceği bir konudur.

Açıklık:

Herhangi bir gerçeğin ve herhangi bir olayın kenara itilmemesi, bilinçli ya da bilinçsiz bir biçimde minik puntolarla bir kenara atılarak gözden saklanmaması gerektiğini savunuyoruz. Her ne olduysa ve her ne olay haber niteliği taşıyorsa bizim konumuzdur ve okurun bunu bilmeye öğrenmeye hakkı vardır. Hiç bir haberi saklamayacağız, küçültmeyeceğiz, gözden kaçırmayacağız.

Hüküm Veren Değil, Postacı Habercilik:

Bizler, haberi aktaran kişiler olarak vazifemizin; okurları yönlendirmek ya da habere konu olay ile alakalı girişimlerde bulunmak olmadığını düşünüyoruz. Daha açık bir ifadeyle, ne Türkiye’yi yöneten herhangi bir kişi ya da kurumu etkilemeyi, ne de halkı haberin gücünü kullanarak yönlendirmeyi düşünmüyoruz. Bizler postacıyız. Görevimiz postayı alıcısına zamanında ulaştırmaktır. Bunun dışında “halkı aydınlatmak”, “halka yol göstermek”, “hükumeti yola getirmek”, “toplumu düzeltmek” gibi görevlerimiz yoktur.

NE YAPIYORUZ?

Türkiye’de ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişmeleri ajanslar ve kendi ekibimiz aracılığı ile takip ederek size sunuyoruz. Sitemizde, kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yer ile alakalı haber okuyabilirsiniz. Ziyaretçilere, son 10 günün tüm haberleri içinde konuya göre arama yapma imkanı sunmaktayız. Bu arama, kelime ve ilgili bazlı, yapay zeka ile desteklenmiş gerçek bir haber arama sayfasıdır.

YASALARA UYGUN

Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına %100 uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayımlanan her çeşit haber, resim, bilgi, metin; telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır. Sabah saatlerinde yayınladığımız gazete haber özetlerindeyse, sadece haberin başlığı ve giriş cümlesine yer veriliyor, haberin tam metnini okumak isteyen ziyaretçilerimiz ilgili gazetenin web sayfasına yönlendirilmektedir.

BİZE ULAŞIN!

Bizimle iletişime geçmek için tıklayın..