Hastane otoparkına 120 araçlık ek yer yapılacak | Bilecik HaberBilecik Haber

30 Kasım 2022 - 11:12

Hastane otoparkına 120 araçlık ek yer yapılacak

Hastane otoparkına 120 araçlık ek yer yapılacak
Son Güncelleme :

03 Nisan 2021 - 13:13

44 okunma

Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü, Bilecik Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde “Hastane otoparkına 120 araçlık ek yer yapılacak” açıklaması yaptı.

Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü’nün yaptığı yazılı açıklamada, “Bakanlığımız yatırım programı kapsamında, Bilecik merkeze bağlı Pelitözü Köyü Mevkii, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı adresinde tamamlanan Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yeni hizmet binası 6 Eylül 2020 tarihinde tarihten itibaren hizmet vermeye başlamıştır.

Hastane açılışının akabinde otopark ihtiyacının olduğu görülerek hastane inşaat sahası alanı yanında kalan ve Bakanlığımızca hastane ihtiyaçları için Bilecik İl Özel İdaresi aracılığı ile kamulaştırılan 5 bin 632 metrekare yüz ölçümlü taşınmazın hastanenin otopark ihtiyacının giderilmesi için kullanılması planlanarak 17 Kasım 2020 tarihinde Bakanlığımızdan ödenek ve izin istenmiştir.

7 Aralık 2020 tarihinde Bakanlığımızca belirlenen alanda hastane otoparkı yapımı için ödenek ve izin verilmiştir. Bilecik İl Özel İdaresince otopark yapımı için projelendirme ve ihale süreçleri tamamlanmış olup 10 Mart 2021 tarihinde 2021/94653 kayıt numaralı 120 araçlık hastane otoparkı yapım ihalesi gerçekleşmiştir.

Bilecik İl Özel İdaresi tarafından yapılan ihale sonucunda mevcut durumda sözleşme imzalanmış olup 5 Nisan 2021 tarihinde yer teslimi yapılarak otopark yapımına başlanacaktır” denildi.

YORUM YAP

2 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
KUBİLAY
1 yıl önce

ZAMNINDA YAPILACAK HİZMETLER ŞİKAYETLER ARTINCA MI YAPILIYOR

Ahmet
1 yıl önce

O otopark hastane personeline bile yetmez önce hastane şehir içindeyken personel yürüyerek gidiyordu şimdi ise hepsi mecburiyetten kendi araçlarıyla gidiyor öyle olunca böyle oluyor saygilar