» İçişleri Bakan Yardımcısı Bilecik’te

İçişleri Bakanı Yardımcısı İsmail Çataklı Bilecik ziyaretlerinde ilk olarak Bilecik Valisi Bilal Şentürk’ü ziyaret etti.

Bilecik’teki yöneticilerle bir araya gelen Bakan Yardımcısı Çataklı, bakanlık olarak yaptıkları çalışmaları yöneticilerin gözüyle görmek amaçlı ildeki yönetimlerle bir araya geldi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Yardımcısı İsmail Çataklı, İZDES kapsamında sorun, istek ve tedbirleri yerinde incelediklerini söyledi.

İçişleri Bakanı Yardımcısı Çataklı; “Başta emniyet, asayiş olayları olmak üzere terörle mücadele, trafik, uyuşturucu, göç, afet ve acil durumlar gibi, vatandaşımızı doğrudan ilgilendiren, onların günlük hayatına doğrudan dokunan önemli bir faaliyet alanımız var. Bu alanda Bakanlık olarak yoğun bir çaba, gayret içerisindeyiz. Yürüttüğümüz bu hizmetleri olabildiğince hızlı, verimli, etkili, vatandaşın da katılımını sağlayarak yürütmek gibi temel amacımız da var. Hizmetlerin yürütülmesiyle ilgili, illerimizdeki durumu bir gözetmek, gerek Ankara’dan illerimize yönelik mesajları yerinde iletmek, mahallindeki arkadaşlarımızın görüş ve düşüncelerini doğrudan, yüz yüze almak, varsa onların iyi uygulama örneklerini tespit ederek ülke çapında yayılmasını sağlamak, alınması gereken ilave tedbirler varsa onları mahallinde değerlendirmek üzere bir İzleme ve Değerlendirme Sistemi’miz var. Birinci aşamada tüm illerimizi tamamlamıştık, bu yıl da ikinci aşamasına başlamıştık.

Ziyaret kapsamında birinci gün ilgili birimlerle değerlendirme yapıldığını söyleyen Çataklı, “Amacımız yaptığımız çalışmaların mahalline nasıl yansıdığı, ilave nasıl bir tedbir almamız gerektiği, var mı bir aksaklığımız eksikliğimiz, vatandaşımız bunu nasıl değerlendiriyor, biraz empati yaparak, biz konuşarak değil, onları dinleyerek bir değerlendirme yapmaya çalışıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Çataklı daha sonra basına kapalı düzenlenen STK temsilcileri buluşmasına geçti.