bilecik özel çocuk akademisi

» İl Genel Meclisi Başkanı Osman Yılmaz’dan Açıklama

İl Genel Meclisi Başkanı Osman Yılmaz’dan Açıklama
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 2 Temmuz 2020 ( 3 ay önce ) Kan bağışı insanlık görevidir!

İl Genel Meclisi Başkanı Osman Yılmaz, geçtiğimiz gün gerçekleşen İl Genel Meclisi toplantısı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Pelitözü Gölpark’ın İl Özel İdaresine geri tahsisinin, Cumhur İttifakının 12 kabul ve Millet İttifakının 9 red oyu ile geçtiğini söyleyen Başkan Yılmaz, “Pelitözü Gölpark ilgili belediye mahkeme gidecek herhalde. Mahkeme sonuçları ne çıkarsa o karar verecek ve herkes saygılı olacak bu durumda” dedi.

Oylama sonucunda Pelitözü Gölpark’ın İl Özel İdareye devrinin gerçekleştiğini belirten Başkan Yılmaz, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLADIK”

Pelitözü Gölpark belediye zamanında 4 yılda benim sorumluluğumda çalıştı orası. Tabi ki orada şuan tartışılan bir içkili yerlerin belirlenmesi tartışması var. Orada kendi, arkadaşları ve aileleriyle gelen vatandaşlarımız içki içiyor. Bizim oradaki tavrımız içkili mekan ruhsatı verilmesi konusunda oldu. Belediye buraya talep edene içkili ruhsat vereceğini açıklamasının ardından biz çalışmalarımıza başladık.

“KOMİSYON İÇKİLİ MEKAN AÇILAMAZ DEDİ”

Komisyonumuz Pelitözü Gölpark’a giderek, araştırmalar yaptı. Burada bir içkili mekan açılmaması kararına vardı. Burasının bize devrinin ardından vatandaşlara içki içirecek misiniz? sorusuna gelirsek, Ben içki içenle içmeyeni nereden bileceğim. İnsanlar yanında getiriyor ve oralarda içiyor. Orada bir yasak uygulanması o kişisel haklara girer, kişisel özgürlüğe girer. Ama meclisimizde böyle bir karar gelirse değerlendirilir. Orası içkili bir mekan değil, zaten içki içilemez. Ama vatandaşlar cebinde getirmiş, arabasında getirmiş ve otururken orada içiyor. Yani eskiden nasılsa o şekilde devam edecek.

“GÖLPARK’IN TEK TARAFLI FESHİ MÜMKÜN MÜ?”

Pelitözü Gölpark ile ilgili belediye mahkeme gidecek herhalde. Mahkeme sonuçları ne çıkarsa o karar verilecek ve herkes saygılı olacak bu durumda.

“ADAY OLMAYA DA BİLİRDİM..”

Muhtarlarımız Zeki ve Zafer beyleri tercih etti. Zaten benim meclis başkanlığı, OSB’lerde ve Ankara’da görevlerim var. Bunları da yerine getirmem gerekiyor. Biz kendi aramızda grup olarak arkadaşa dedim ki, hakla hizmet noktasında görevlerimizi ihmal etmeyelim, böyle görev paylaşımı yaptık. Neden aday oldunuz derseniz mecbur aday oldum. Olmaya da bilirdim” diye belirtti.

“HİÇ HESAP YAPMADIM..”

Köylere Hizmet Götürme Birliği üye seçimlerinde muhtarlar oy kullanıyor. Bizim seçimler İl Genel Meclisi üyesi arkadaşlarımız. Orada seçimin burayı fazla etkilemeyeceğini düşünüyorum. Burada 2 yıldır meclis başkanı olarak görev yapıyorum. Tekrar aday oluruz ama şuan çok erken. Ben de aday olurum, partimin gösterdiği başka bir arkadaş aday olur. Arkadaşların önüne çıkarız, 2 yıldır beraber çalıştık bizim çalışmamızı, memnuniyetinizi ölçmeye geldik imtihana geldik deriz. Ondan gelecek karara boynumuz kıldan ince. Yani ben pek gelecekten konuşmam ve siyasi hayatımda şahsi hayatımda da hiç hesap yapmadım.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

2

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
bilrcik li

Osman YILMAZ efendi Selçuk ERDAĞLI ile gizli görüşmen var ne anlaştınız kaç TL pazarlık yaptınız kayıtlarda var herşey bunu açıkla önce basına verilecek herşey

misafir

bakan yardımcısının jandarma genel komutanı ile birlikte geleceğini, kendisinin bakanlıkta jandarma teşkilatından sorumlu bakan yardımcısı olduğunu bile bile, konuyu çamur siyasetine çevirdiğiniz gölpark işine bağlamak acziyettir, gecekondu kanunu açıktır, nerde olursa olsun farketmez kaçak yapı belediye veya devlet zabıtası tarafından herhangi bir mahkeme kararına gerek duyulmaksızın yıkılır denilerek belediye ve devlet zabıtasına ayrı ayrı yetki verilmektedir. belediye başkanı tek yetkili belediyedir ve mahkeme kararı olmadan yıkım yapılamaz diyerek bilecik halkının gözünün içine baka baka yalan söylemektedir. millete doğruyu söyleyin, orman müdürlüğünün sözlü izinle oraya değirmen kurulmasına izin vermesi ne kadar yanlışsa, belediyenin kaçak yapı için ihaleye çıkıp hem devleti zarara… Read more »