» İşten çıkarma yasağı uzatıldı

İşten çıkarma yasağı uzatıldı
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 4 Eylül 2020 ( 2 hafta önce ) Kızılay Her Perşembe Bilecik'te!

Corona virüs nedeniyle nisan ayında getirilen işten çıkarma yasağı 2 ay daha uzatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de yer alan Cumhurbaşkanı kararına göre; 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca işverenin 3 aylık süre ile çalışanını işten çıkarma yasağı, 17 Eylül 2020’den itibaren 2 ay daha uzatıldı.

DAHA ÖNCE DE UZATILMIŞTI

İş Kanunu’na 16 Nisan 2020 tarihinde eklenen geçici madde ile iş veya hizmet sözleşmelerinin, ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller, iş veya hizmet sözleşmelerinde sürenin sona ermesi, iş yerinin faaliyetinin sona ermesi, işin sona ermesi halleri dışında, 3 ay süreyle işveren tarafından feshedilemesi yasaklandı.

İşverene, çalışanı 3 aylığına ücretsiz izne ayırma imkanı veren geçici maddede, Cumhurbaşkanına da bu süreleri, 30 Haziran 2021’e kadar her defasında en az üçer aylık sürelerle uzatma yetkisi verildi.

Bu madde uyarınca, 17 Nisan’da uygulanmaya başlayan işten çıkarma yasağı, 17 Ağustos’tan itibaren geçerli olmak üzere 1 aylığına uzatılmıştı.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

1

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Hersey Yaln...

Çıkarılmıyacak mış işten ne olacak milleti eve tıkıyor asgarı ücretle çalısana 1700 tl para veriyor yani öl diyor hadi gelde yasa Yapsana dogal gaza elektirige desene alınmıyacak para yapsana esnafın vergilerine sigortalarına para alınmıyacak 1 yıl dıye hadi millet artık UYANDI hikaye eskıden FETÖ idi şimdi de virus bahane nereye kadar gidecek yalanlarınız