İYİ Parti Bilecik İl Başkanı Halil Şahin’in 18 Mart Mesajı | Bilecik HaberBilecik Haber

30 Kasım 2022 - 10:56

İYİ Parti Bilecik İl Başkanı Halil Şahin’in 18 Mart Mesajı

İYİ Parti Bilecik İl Başkanı Halil Şahin’in 18 Mart Mesajı
Son Güncelleme :

18 Mart 2021 - 10:32

30 okunma

İYİ Parti Bilecik İl Başkanı Halil Şahin’in, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin Türk Milleti’nin zorluklar ve yoksunluklara rağmen özgürlüğünden asla ödün vermeyeceğinin kanıtı olarak tarihe geçtiğini söyledi.

Şahin, “Çanakkale’de kazanılan zafer, Türk Milleti’nin bağımsızlık aşkının dünyaya ilanıdır” dedi.

İYİ Parti Bilecik İl Başkanı Halil Şahin, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çanakkale Zaferi’nin çok zor şartlar ve yoksunluklar altında kazanıldığını ifade eden İYİ Parti Bilecik İl Başkanı Şahin, “Yedi düvel birleşerek, savaşlardan yorgun düşmüş, ekonomik olarak bitme noktasına gelmiş bu aziz milleti köşeye sıkıştırdıklarını, kolayca vatanımızı ele geçireceklerini düşünerek harekete geçtiler. Evet! Türk Milleti, yorgundu. Ekonomik olarak iyice zayıflamıştı. Savaşacak insanı dahi neredeyse kalmamış, 15 yaşındaki çocuklar, boyları kadar tüfeklerle cephede vatan savunmasına gidiyorlardı.

Silah ve mühimmat şöyle dursun, yiyecek ekmeğe muhtaç bir ordu vardı, emperyalist güçlerin karşısında…

Bizi Kolay lokma olarak görmeleri, küstah cesaretleri de bundan kaynaklanıyordu. Ancak bilmedikleri bir şey vardı. O da Türk Milleti’nin bağımsızlık aşkıydı. Özgürlüğüne olan düşkünlüğüydü. Bu Aziz Millet, aç kalabilir, hatta ölebilirdi. Yeter ki; boyunduruk altına girmesin, vatan toprakları düşman tarafından çiğnenmesin. Emperyalist güçler, işte böylesine bir ruhla, inançla karşı karşıya kaldılar.

Zaman geçiyor ama bir türlü Çanakkale’yi geçemiyorlar, sonuç alamıyorlardı. Çünkü atalarımız, ellerindeki silah ve mühimmatla değil, sarsılmaz bir iman ve inançla savaşıyordu. Bir de Mustafa Kemal Atatürk gibi bir komutan vardı.

Askerine, ‘Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum’ diye haykıran. Bu veciz emir, Çanakkale ruhunun özetiydi. Türk Milleti’nin evlatları oraya savaşmaya değil, ölmeye gitmişlerdi. Nihayet zafer, bağımsızlık için ölmeyi göze alanların oldu.

Bizler de bu asil insanların evlatları olarak, bu onuru 106 yıldır gururla taşıyoruz. Büyük Zaferimizin 106. Yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere şehit ve gazilerimizi, rahmetle, minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments