İYİ Partili M. Sadık Kaya, Meclis toplantısını terk etti | Bilecik HaberBilecik Haber

26 Kasım 2022 - 12:52

İYİ Partili M. Sadık Kaya, Meclis toplantısını terk etti

İYİ Partili M. Sadık Kaya, Meclis toplantısını terk etti
Son Güncelleme :

05 Temmuz 2022 - 11:34

80 okunma

Bilecik Belediyesi 2022 Yılı Temmuz Ayı Meclis Toplantısı 1. Birleşimi gerçekleştirildi.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi Toplantı Salonu’nda Bilecik Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantının meclis gündeminde 12 başlık yer alırken, toplantıya Bilecik Belediyesi’nden çıkartılan personeller damga vurdu.

Başkan Vekili Subaşı personellerin işten çıkartılma nedenleriyle ilgili meclis sonrası bir açıklama gerçekleştirirken, İYİ Partili meclis üyesi ve Belediye Meclisi Başkan Vekili M. Sadık Kaya, Bilecik Belediyesi’ndeki bazı personellerin işten çıkartılmalarını protesto ederek meclis salonunu terk etti.

Belediye meclisi haziran ve temmuz ayı gündemlerinde azalma olduğunu savunarak eleştirilerde de bulunan Kaya, “Belediyemizin meclisimize ihtiyacı yok galiba” diyerek yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

İki aydır  haziran ve temmuz ayı gündemlerinde azalma görülmekte. Acaba görüşülecek maddelerin azaldığını gördüm de, Belediyemizin meclisimize ihtiyacı yok galiba. Ya da bunu daimi encümen ile mi halletmeye çalışıyoruz yoksa bilerek mi. Maddeleri alalım sıfır gündemle gelelim, açalım kapatalım başka bir şey yok herhalde. Şuanda konuşacaklarım tamamen kendime aittir ve kesinlikle partimi bağlamamaktadır. İşten çıkartmaları şuanda mağdur olan arkadaşlarımı işten çıkarılmaları nedeniyle protesto ediyorum. Bundan sonra gündem maddelerinde yer almayacağım, protesto nedeniyle de meclisi terk ediyorum.

Diğer yandan, İYİ Partili M. Sadık Kaya, Bilecik Belediye Meclisi’nde, Çevre Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu ve Kira Tespit Komisyonu üyeliğinden de istifa etmişti.


İLGİLİ HABERLER:

YORUM YAP

3 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Bilecik
4 ay önce

Rüşvet yolsuzluk gibi konuları protesto etmeyipte belediyeye kendi soktuğu adamların çıkarılması derinden üzmüş galiba sayın belediye meclis üyesini 😂

Yüksel G
4 ay önce

Sadık bey istifalar protestolar hepsi güzel de bügüne kadar belediyede yaşananları nasıl görmezden geldiniz Ahmet efendiyle birtek açıklamanız yok bu adamlara başından beri duymadım , görmedim siyaseti yaptınız sizi ve Ahmet’i kutluyorum sağlıklı mutlu huzurlu nice belediyede görevler diliyorum

Vatandaş
4 ay önce

Başkan vekili işten çıkarılan larla açıklama yapıyor eğer haksızsa o zaman protestonu yapsaydın bence haklı sinde olsaydın bu durum karşısında aynı yapardın