» Karate Şampiyonası Bilecik’te Yapıldı

Minik, yıldız, ümit, genç Kyokishun Karate, 1. Türkiye Kupası ve Büyükler Açık Siklet Kyokishun Karate Türkiye Şampiyonası Bilecik’te yapıldı.

Vali Bilal Şentürk, İstasyon Spor Salonunda seremonin ardından yaptığı konuşmada, organizasyonda emeği geçen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olmak üzere Karate Türkiye Federasyonuna teşekkür ederek, geleceğin daha iyi olması için gençlerin daha çok çalışması gerektiğinin altını çizdi.

Başarılı olmanın yolunun disiplinli ve gayretli çalışmaktan geçtiğini belirten Vali Şentürk, ”Farklı illerden gelerek burada mücadele edeceksiniz. Sporun hiçbir zaman kaybedeni olmaz. Kararlılıkla spora devam edeceksiniz. Bulunduğunuz branşta başarılı olmak istiyorsanız disiplinli çalışmaya devam edin. Müsabakalarda ve spor hayatınızda başarılar diliyorum.” dedi.

 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız ise karatenin disiplin, saygı, sevgi ve nezaketin ön planda olduğu başarılı branşlardan biri olduğunu ifade ederek, ”Müsabakalar sonunda aranızdan başarılı sporcular çıkacak. Uluslar arası arenada ülkemizi temsil ederek, ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıracağına ve İstiklal Marşımızı tüm dünyaya duyuracağına canı gönülden inanıyorum. Müsabakalarda sportmen ve centilmence mücadele ederek müsabakaları başarılı bir şekilde sonuçlandırmanızı temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yıldız, müsabakalara, 400 sporcunun katıldığını bildirdi.

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster

BÖYLE BİR ŞEY BİTİNCE HABERİMİZ OLSUN DÜŞÜNCESİNE SAHİP BİR SPOR İL MÜDÜRÜNE SAHİBİZ NE GURUR VERİCİ DEĞİLMİ

1
0
Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz?x
()
x