bilecik özel çocuk akademisi

» Kimya Fabrikasından Çıkan Dumanlar, Vatandaşları Tedirgin Ediyor!

Kimya Fabrikasından Çıkan Dumanlar, Vatandaşları Tedirgin Ediyor!
Yazar: Ali Osman Çelikal |  Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2020 ( 4 ay önce ) #EvdekalBilecik

Bilecik’in merkeze bağlı Gülümbe Köyünde yaşayan vatandaşlar, köy sınırlarında bulunan bir kimya fabrikasından çevreye salınan dumanlardan dolayı isyan etti.

Bilecik 2. Organize sanayiinde bulunan bir kimya fabrikasının çevreye yaydığı dumandan rahatsız olan vatandaşlar, bacadan çıkan ve köyü etkisi altına alan dumanlardan tedirgin olduklarını, söz konusu dumanların kötü koktuğunu ve insana nefes aldırmadığını belirtirken gazın insana zarar verip vermediğini, filtre kullanılıp kullanılmadığını yetkililerin araştırmasını istiyor.

“GECE SAATLERİNDE SALIYORLAR”

Vatandaşlar, çevreye salınan dumandan köylüler olarak rahatsız olduklarını belirterek, “Genelde dumanı bacalardan gece saatlerinde salıyorlar. Dışarıdayken duman salındığında hava çok kötü kokuyor ve nefes alamıyoruz. Bu fabrikanın bacasından çıkan yoğun dumanlar bizi zehirliyorlar mı? Filtre veya başka önlem var mı yok mu bilmiyoruz. Tabii ki görünürde resmen zehir soluyoruz.” ifadelerine yer verdi.

“YETKİLİLERE BİLDİRİLDİ”

Diğer yandan, durumu Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bildirdiğini aktaran vatandaş, söz konusu mağduriyetin bir an önce çözüme ulaşması için yetkililerden ricada bulundu.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

5

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Gülümbeli

Gülümbe köyü halkı olarak yetkilileri GÖREVE DAVET EDİYORUZ

Gülümbeli

Akşam olduğunda insanlar zehir solumak zorunda bırakılıyor.

İl çevre denetleme raporları ve firmanın baca emisyon sonuçlarını kamu oyu ile paylaşın lütfen!!

.

çılgın çevreci

organizedeki h****** farklımı? kaç defa şikayet ettik, çevre şehircilik denetledik herhangi bir sorun yok diyor. adamlar geceleri bacadan değil snayi tarafındaki kapıları açarak dışarı veriyor

M.u

Gülümbe köyü halkı olarak yetkilileri GÖREVE DAVET EDİYORUZ.

bilecikli

chdp nin olduğu yerde daha iyi günümüz
Allah büyük