Kullanım Alanlarına Göre Paslanmaz Çelik Boru Türleri | Bilecik HaberBilecik Haber

26 Kasım 2022 - 12:09

Kullanım Alanlarına Göre Paslanmaz Çelik Boru Türleri

Kullanım Alanlarına Göre Paslanmaz Çelik Boru Türleri
Son Güncelleme :

05 Temmuz 2022 - 10:22

39 okunma

Paslanmaz çelik borular her türlü sıvı ve gaz taşıma işleminde kullanılabilen dayanıklı, uzun ömürlü ve güvenilir ürünlerdir. Öncelikli olarak endüstriyel alanlar olmak üzere evlerde ve işletmelerde bulunan tesisatlarda paslanmaz borular tercih edilir. En çok tercih edilen paslanmaz çelik boru türleri arasında sanayi paslanmaz boruları, mobilya boruları, galvanizli tesisat boruları ve doğal gaz boruları bulunur.

Paslanmaz Çelik Boru Türleri

Paslanmaz çelik boruların kullanım alanları çok geniştir. Paslanmaz çelik borular, birçok farklı çevre koşulunda, yüksek ısıda ve yüksek basınçta güvenle kullanılabilmesi için farklı kalitelerde, fiziksel ve kimyasal özelliklerde üretilirler.

Paslanmaz çelik borular herhangi bir türdeki tesisatta kullanılabilir. Konutlardaki doğal gaz tesisatlarından sanayi endüstrisindeki birçok fabrikada sıvı ve gaz taşınmasında kullanılabilir. Paslanmaz çelik boruların en sık tercih edildiği sanayi türleri arasında bunlar bulunur;

  • Gıda Endüstrisi
  • Petro-Kimya Sanayi
  • İnşaat
  • Yangın Söndürme Sistemleri
  • Savunma Sanayi
  • Gemi İnşa Sanayi

Paslanmaz Çelik Boruların Avantajları

Paslanmaz çelik boruların içeriği, kullanılacakları alanların ihtiyaçlarına göre düzenlenir. Paslanmaz çelikler, farklı materyallerin farklı miktarlarda içeriklerinde bulunması sayesinde en uç koşullarda fiziksel ve kimyasal dayanım kazanırlar. Paslanmaz çelik boruların içeriklerindeki materyaller aynı zamanda ürünlerin fiziksel özelliklerinin de değişim göstermesini sağlayarak kullanım alanlarının ihtiyaçlarının çözümlenmesini sağlar.

Sertlik, esneklik, ısı direnci, fiziksel ve kimyasal korozyon dayanımı gibi ihtiyaçların giderilmesinde kullanılan bu materyaller, paslanmaz çelik boruların uzun süreler boyunca güvenle kullanılmasına olanak tanır. Kimyasal sıvı ve gazların korozif etkilerine dayanıklı oldukları için birçok alanda sıklıkla tercih edilen paslanmaz çelik borular aynı zamanda yüksek basınçlı gaz ve sıvıların da taşınmasında güvenle tercih edilir.

Paslanmazlık özellikleri ve kolayca temizlenebilen pürüzsüz yüzeyleri sayesinde paslanmaz çelik borular hijyeniktir. Gıda ve sağlık alanlarında da uzun süreler boyunca güvenle kullanılabilirler.

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments