» Kurşunlu Köyünden Örnek Davranış

Bilecik’in Gölpazarı ilçesine bağlı Kurşunlu Köyünde “Bir Fidanda Sen Dik” projesi kapsamında yol kenarına yüzlerce” fidan dikildi.

Kurşunlu Köyü Çevreyi Koruma Güzelleştirme Ve Yardımlaşma Derneği tarafından Kurşunlu Köyü girişine yolun her iki tarafına vatandaş tarafından Fidan dikilirken düzenlenen etkinlik yoğun ilgi görüldü.

 

 

Gerçekleştirilen etkinliğe yoğun ilgi gösteren herkese teşekkür eden Kurşunlu Köyü Dernek Başkanı Yasin Erol;  “Kurşunlu Köyü Muhtarlığı , Kurşunlu Köyü Çevreyi Koruma Güzelleştirme Ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlemiş olduğu ” BİR FİDAN DA SEN DİK ” projesine destek ve katıklarından dolayı, muhtarlığımız , derneğimiz ve hemşehrilerimiz adına, Muhtar Fahrettin Doğruk, Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Bilecik İl Orman İşletme Müdürü Sn. Tuncay Yakın, Bilecik İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Sn. Necmettin Yoldaş, Gölpazarı İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Şaban Pehlivan’a teşekkürü borç biliriz. Ayrıca bizi bugün bu projede yalnız bırakmayan, emeği geçen, gönül veren herkese çok teşekkür ederiz. Kurşunlu değer. Biz birlikte güzeliz.” ifadelerine yer verdi.

15 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster

köyümün yıllardır hayaliydi sonsuz teşekkürler

köyümüzde yaşayan herkesin yıllardır hayaliydi sonsuz teşekkürler

boşuna örnek köy olmamışlar helal olsun

Çok güzel bir etkinlik olmuş.Köylerimizde böyle faaliyet yapanları görmek insanı mutlu ediyor.

Yeşil görmeyen gözler,renk zevkinden yoksundur.Burasını öyle bir ağaçlandırın ki,kör bir insan dahi yeşillikler arasında olduğunu anlasın. Atatürk

“Kim bir fidan diker veya ekin eker de bundan insanlar ve kuşlar faydalanırsa bunlar onun için hayır ve berekettir” [Hadisin kaynagı] Ahmet b. Hanbel 3/391 Muhtarlıgimiz, dernegimiz ve insanlarımızın el birligi ile yardımlaşarak yaptıkları bu hayır etkinligine dualarla baslamak icin köy imamı olarak davet edilmekten ayrıca onur duydugumu ve bu davetin insanımızın hayır hasenat konusunda manevi yönünün ne nisbette kuvvetli oldugunun bir gostergesi, ayni zamanda da köylerde görev yapan din görevlisine ne derece deger veridiginin bir tezahürüdür. Başta sebep olanlarin ve onları destekleyenlerin hepsine teşekkürlerimi sunuyorum…

Biz uzaklardan gururlandık çok güzel görüntüler. Herkesin eline emeğine sağlık

kurşunlu köyümüz için bu hizmetler daha başlangıç,inşallah yakın zamanda dahası gelecektir.

Böyle güzel, örnek davranış sebebiyle tüm köy halkını tebrik ediyorum.

EMEĞİ GEÇEN HERKESİN ELLERİNE SAĞLIK. TEBRİKLER KURŞUNLU…

Kurşunlu Bulgaristan’da olan ağaçlı yolları bu güne taşımaya uğraşıyor. Güzelliklere Coğrafya, iklim-ekoloji ve toprağın cevabı önemli. Yazın hasat harmanda göl ovasında 1-2 saat gölge, insanı kendine getirir. Ovanın, gölün sinekleri 40 yıldır aynı köyde çile olmuş. Çevreci, Dernekçi Beyler- Bayanlar Haziran- Temmuzda fidan sulamaya davetlimiz siniz. O günlerde daha kalabalık olmak dileğiyle İnşallah.

Milli Ekonominin temeli Ziraattır, zor zanaatır. Çobanlık içlerinde en zoru olandır. Kurşunlu Kurşunlu iken 400-500 inek, 1500-2000 koyun keçisi olan köymüş, şimdi turistlerine yumurtası, tavuğu olmayan kapıları, duvarları süslü boyalı EKOLOJİK TARIM köyü olmuş.Fırınlarında köy ekmeği pişmeyen, yoğurdu, tereyağı, yumurtası, soğanı, sarmısağı, domatesi, karpuzu olmayan köyde; erkenci seracılık nasıl olacak, hayırlı pazarlar.

Gayette güzel olacak sevgili kardeşim.Öncelikle şunu belirtmeliyim köyde yumurta,tavuk,köy ekmeği,tereyağı,yoğurt,keçi peyniri domates sarımsak vs. yetiştiriliyor,hatta karabuğday yetiştiriciliği bile var.

çok merak ettim çiftçi bayanları köye geldilermi acaba yoksa duyduklarıylamı hareket ediyorlar siparişleri varsa gölfilanoz kadın üretici kooperatifine ulaşabilirler saygılarımla

Kurşunlu’ya en büyük güzellik Haziran-Temmuz da pembe çiçekli akasyalar arasında Misafir Turistlerle Ekolojik Turizm yürüyüşü düzenlemek olabilir. Ne kadar katılım o kadar haber olur, köy tanıtımına süper etkinlik.

15
0
Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz?x
()
x