bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» KURULUŞTAN ÇANAKKALE’YE TARİH VE MEDENİYET GEZİSİ

KURULUŞTAN ÇANAKKALE’YE TARİH VE MEDENİYET GEZİSİ
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 21 Nisan 2017 ( 4 sene önce ) İyi ki varsın LÖSEV!

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünün yürüttüğü proje kapsamında, 81 ilden öğrencilerin katıldığı “Kuruluştan Çanakkale’ye Tarih ve Medeniyet Gezisi” kapsamında 910 öğrenci Bilecik’e geldi.


Gençlerin tarih ve medeniyet mirasıyla buluşturulması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının artırılması amacıyla tüm illerden 910 öğrencinin katıldığı gezi programında, Osmanlı’nın kurulduğu topraklar Domaniç, Bilecik, Söğüt ve Bursa’nın yanı sıra bir destanın yazıldığı Çanakkale gezilecek.
Kuruluştan Çanakkale’ye Tarih ve Medeniyet Gezisi kapsamında Kütahya’nın Domaniç ilçesindeki Hayme Ana Türbesi’nden başlayan ve Bilecik’in söğüt ilçesi ziyaretlerinin ardından Bilecik’e gelen öğrenciler, Şeyh Edebali Türbesi ziyaretinde bulundular.

 

 

Orhangazi Camiinde Bilecik Belediyesi’nde görevli Arkeolog Umut Özdemir tarafından öğrencilere bilgiler aktarıldı. Ardından öğrenciler Türbe ziyareti gerçekleştirdi.

 

 

Gezinin amacının öğrencilere tarih, kültür ve medeniyetleri anlatmak olduğunu söyleyen Kredi Yurtlar Kurumu Bilecik Müdürü İsmail Şen, “Erkek öğrencilerimiz Şeyh Edebali Türbesinde ziyaretlerini yaptılar. Söğüt, Bilecik, Kütahya, Bursa ve Çanakkale illerini kapsayan bir program. Yarın inşallah Bursa’da olacaklar ve oradan Çanakkaleye giderek 57. Alay yürüyüşüne katılacaklar. Geziye katılan öğrencileri yurtlarımızda yaptığımız sosyal ve kültürel faaliyetlere katılan öğrencilerimizin içerisinden seçiyoruz. Bir nevi öğrencilerimize de ödül oluyor. İlerleyen yıllarda da genel müdürlüğümüz bu programları devam ettirecektir.” dedi.
Öğrenciler Bilecik’ten Bursaya geçecekler.

 

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?