» MAHZUNİ ŞERİF MÜZİKLİ OYUNUNA BÜYÜK BEĞENİ

MAHZUNİ ŞERİF MÜZİKLİ OYUNUNA BÜYÜK BEĞENİ
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 14 Şubat 2020 ( 6 ay önce ) Kızılay Her Perşembe Bilecik'te!

Bilecik Belediyesi Şubat ayı kültür ve sanat faaliyetleri kapsamında sahne alan Mahzuni Şerif Müzikli Oyun etkinliği tiyatroseverler tarafından ayakta alkışlandı.

Ankara Birlik Tiyatrosu eseri Mahzuni Şerif Müzikli Oyunu vatandaşlarımızla birlikte seyreden Belediye Başkanı Semih Şahin ve eşi Serpil Şahin, oyun sonrasında oyunculara teşekkür ederek, çiçek takdiminde bulundu.

Tek perde halinde yaklaşık 80 dakika süren oyunda Mahzuni Şerif’in hayatı anlatılırken oyunun merkezinde Mahzuni Şerif ve Yılmaz Güney’in beraber mahkum olduğu Maltepe Cezaevinde geçen anılar yer aldı.

Mahzuni Şerif türküleri eşliğinde Mahzuni’nin doğumundan okul yıllarına, eşiyle tanışmasından dönemin usta halk ozanlarından Âşık Veysel ile aralarındaki ilişkiye kadar anlatılan oyunda Yılmaz Güney sahneleri ise halkın taleplerini ve dönemin baskıcı rejimlerinin anlatılmasında usta bir rol sahnelenen oyun, büyük beğeni aldı.

1978 Maraş Katliamı ve 1993 Sivas Madımak Oteli Katliamı’nın canlandırıldığı sahneler ile son bulan oyun günümüzde yaşanan sorunlara dair birçok gönderme yer aldı.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?