MATEMATİK’E DOKUNMAYAN KALMASIN | Bilecik HaberBilecik Haber

26 Kasım 2022 - 11:14

MATEMATİK’E DOKUNMAYAN KALMASIN

MATEMATİK’E DOKUNMAYAN KALMASIN
Son Güncelleme :

31 Ekim 2022 - 20:51

700 okunma

Bilecik’te eğitim öğretim gören lise öğrencileri Bilecik Belediyesi Bien Bilgi Evi Matematik Müzesini ziyaret etti.

Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, Matematik Müzesini ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya geldi. 1 ay boyunca Bilecik’te bulunan liselerde eğitim gören 9 ve 10. sınıf öğrencilerini ağırlayacak olan Matematik Müzesi’nin bugün ilk konukları Bilecik Anadolu Lisesi öğrencileri oldu.

CUMHURİYETİMİZ VE ÜLKEMİZ SİZ GENÇLERİN O IŞILTILI ZİHİNLERİNİZLE KORUNACAK VE DAHA İLERİYE TAŞINACAK

‘’Matematik’e Dokunmayan Kalmasın’’ sloganı ile bugüne kadar binlerce öğrencinin ziyaret ederek eğitimler aldığı Bilecik Belediyesi Bien Seramik Bilgi Evi Matematik Müzesi öğrencileri ağırlamaya ve matematiği sevdirmeye devam ediyor. Matematik Müzesi bugün Bilecik Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırlarken Başkan V. Melek Mızrak Subaşı da öğrencilere eşlik etti.

Öğrencilerle sohbet eden ve fotoğraf çektiren Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, “Bizler biraz matematiği sevemeden büyüdük. Ancak bu müzemizde çocuklar ve gençler matematiğe farklı bir açıdan bakabiliyor ve bu da çocuklarımızın hoşuna gidiyor. Matematiğe dokunarak eğlenceli yanlarını keşfeden çocuklarımız için bu unutulmaz oluyor. Bu konuda siz değerli öğrencilerimizin öneri ve isteklerini de bekliyoruz. Böylece bu alanda kendimizi geliştirebilir ve matematiğe sizin gözünüzden de bakabiliriz. Bizim en büyük umudumuz siz gençlersiniz. Cumhuriyetimiz ve ülkemiz siz gençlerin o ışıltılı zihinlerinizle korunacak ve daha ileriye taşınacak. Bundan hiç kuşkumuz yok. Hepinize derslerinizde ve hayatınızda başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Öğrenciler böyle bir etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan V. Melek Mızrak Subaşı’ya teşekkürlerini iletti.

Öğrencilerle sohbet eden Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, öğrencilerin istek ve taleplerini not ederek ilgili birimlere iletti.

Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, gençlerin sosyal alanlar oluşturulması taleplerine ise Bilecik’in en kısa zamanda yeni alanlar ile buluşacağını müjdeleyerek cevap verdi.

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments