METİN UCA BİLECİKLİLERLE BULUŞTU | Bilecik HaberBilecik Haber

1 Aralık 2022 - 01:14

METİN UCA BİLECİKLİLERLE BULUŞTU

METİN UCA BİLECİKLİLERLE BULUŞTU
Son Güncelleme :

11 Kasım 2022 - 11:48

381 okunma

Bilecik Belediyesi tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla hazırlanan program kapsamında Metin Uca, Bileciklilerle bir araya geldi.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen söyleşiye, Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, İlçe Başkanı Berna Pamukcu, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Yıldız, Melih Tüfekçi, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Atatürk’ün eğitim, askeri ve siyasi hayatından kesitleri örneklerle açıklayan Metin Uca, Mustafa Kemal Atatürk’ün birçok yönden bilinmeyen yönleri hakkında bilgiler verdi.

Bilecik’in kurtuluş savaşı mücadelesindeki yeri ve önemine de değinen Metin Uca, Bilecik görüşmeleri ve tarihimizdeki yeri hakkında da bilgiler verdi.

Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, Metin Uca’yı Bilecik’e ağırlamaktan duydukları memnuniyeti belirterek, konuşmacıya teşekkür etti.

Bileciklilerle buluştuğu için duyduğu mutluluğu ifade eden Metin Uca’ya, Başkan V. Subaşı çiçek ve Bilecik seramiğine yansıtılmış Atatürk portresi hediye etti.

Atatürk’ün İzinde konulu söyleşi, Metin Uca’nın kitaplarını imzalamasıyla son buldu.

YORUM YAP

1 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
HABİBE
18 gün önce

Sayın HALK ,
Sorarmısınız bu şahsa kaç bin TL belediye ödedi sonuçta bu şahıs bedavaya gelmedi
Melek Mızrak Subaşı Yaşar Tüzün ağzıyla hayır bedavaya geldi demesin YALANCININ ta kendisidir inanmayın Bu arada 228 GAZETESİ bunu yayınlıycakmı meak ediyorum