» Minik öğrencilerden ”Öğretmenler Günü” kutlaması

Balahatun Anaokulu öğrencileri, öğretmenlerinin günlerini hazırladıkları gösterilerle kutladı.

Vali Şentürk, eşi Münevver Şentürk, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ile Balahatun Anaokulu tarafından düzenlenen ”Öğretmenler Günü” kutlamalarına katılarak, minik öğrencilerin gösterilerini izledi.

Minik öğrencilerin gösterilerini ilgiyle izleyen ve başarılı gösterilerinden dolayı tebrik eden Vali Şentürk, şöyle konuştu:

”Öğretmenlerimiz olmazsa olmazlarımızdır. Öğrenmenin yaşı yok. Hayat, öğrenerek ve öğreterek anlamlı hale geliyor. Hangi meslek olursa olsun herkesin bir öğreticilik tarafı vardır. Ama öğretmenliği meslek edinen kişiler açısından bu işin anlamı daha farklı. Bir kısmı bu görevi meccanen yada hasbice yürütüyor. Profesyonelce yapan kişilerin sorumluluğu daha fazla oluyor. Öğretmenlerin eli çocuklara, çocukluktan itibaren değmeye başlıyor. 15-20 yıllık süre boyunca öğretmenlerin elinin değmesi ve etkisi devam ediyor. Önemli bir mesleğin mensupları olarak, sorumluluklarınız var. Çocuklara ufak bir dokunuş ve sevgi gösterimi, onların hayatlarında derin izler bırakabiliyor. O yönüyle bu işi yapan öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Çocukların gösterisinin ardından özel eğitim sınıfı ve diğer sınıflarda eğitim gören çocukları ziyaret eden Vali Şentürk, okul müdürü Sevim Çalışkan ve öğretmenlerden bilgi aldı.

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
0
Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz?x
()
x