OSMANELİ TURİZMDE İLGİ ODAĞI | Bilecik HaberBilecik Haber

6 Aralık 2022 - 06:58

OSMANELİ TURİZMDE İLGİ ODAĞI

OSMANELİ TURİZMDE İLGİ ODAĞI
Son Güncelleme :

02 Mayıs 2016 - 12:39

42 okunma

Osmaneli Belediyesi turizm konusunda hedeflerine ulaşıyor. Yapılan tanıtım çalışmaları ve projelerle Osmaneli,  günü birlik kültür turlar, doğa yürüyüşleri, temalı kamplar, akademik konferanslar, yemekler, doğada uygulama eğitimleri, sergiler ve daha birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

07-IMG_1545

Mayıs ayının gelmesiyle birlikte ilçemiz  turist akınına uğramaya başladı Osmaneli geçtiğimiz hafta sonu yaklaşık 300 misafirini ağırladı. Bursa Nilüfer Hatun Anadolu Lisesi ve Kenan Kayadelen eşliğinde gelen gruplarımız, tarihi Osmaneli konakları, Aya Yorgi  Kilisesi ve Rüstem Paşa Camii’ni gezerek  ve yöresel ürünleri Necla hanım konağında tadarken, bir yandan da Şener Kalemci eşliğinde TAMZARA TUR Dereyörük Kamp merkezimizde “Çocuklarla Kamp” temalı etkinliğinde  aileler çocuklarıyla beraber 2 gün boyunca doğayı tanımaya çalıştılar, akan Göksu nehrinin kenarında kuş cıvıltıları arasında yürüyüşler yapıp çadırda kaldılar.

09-IMG_1579

Mayıs ayı boyunca etkinliklerimiz devam edecek. 7 mayıs cumartesi günü, duayen fotoğraf sanatçısı ve sinema eleştirmeni Yalçın SAVURAN ve fotoğraf atölyesi Necla Hanım Konağı’nda bu yıl ikincisi olacak fotoğraf sergisi açılacak. Aynı hafta sonu Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi ortak bir projede 60  Ağlan Köyü İlköğretim Okulu’na destek vermek için köyümüzde olacak ve Ağlan köyü Kamp Merkezimizde çadır kurup konaklayacaklar. Bir diğer grup Aysun Cervatoğlu eşliğinde 8 Mayıs Pazar günü ilçemize gelecek.

03-IMG_1474

14-15 Mayıs tarihlerinde TAMZARA TUR Dereyörük Kamp Merkezimizde Yaklaşık 60 Kişiyle köyümüzde her yıl düzenlenen ERENLER GÜNÜ etkinliğine katılarak şifalı pilavından yiyip,  2 günlük çadır kampı düzenleyecek.

21-22 Mayıs tarihlerinde doğa aktivitelerinde Türkiye’nin  köklü gruplarından  Ayakizleri Grubu 60 katılımcıyla Dereyörük Kamp Merkezimizde doğayla baş başa 2 gün geçirecekler.

28-29 Mayıs tarihlerinde Yalova Ekolojik Yaşam Derneği 30 katılımcısıyla Dereyörük Kamp Merkezimizde olacaklar.

28 Mayıs Cumartesi Günü Bilecik Valiliği ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2016 yılı Dünya Çevre Günü Etkinlikleri kapsamında Belediyemizin ev sahipliği yaptığı  Bilecik ili çapından yaklaşık 300 katılımcıyla Belenalan- Dereyörük  parkurumuzda  doğa yürüyüşü  düzenlenecek.

Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN yaptığı açıklamada; “Sanayileşerek büyümek, turizmde öne çıkmak ve yaşam kalitesini arttırmak” şeklinde belirledikleri hedeflere hızla ulaştığımızı görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Osmaneli turizm acentelerinin, üniversitelerin ilgi odağı oldu. Bir taraftan turizm acentelerinin getirdiği misafirleri ağırlarken, diğer taraftan üniversitelerimizin sempozyum, konferans, panel gibi etkinliklerine ev sahipliği yapıyoruz dedi.

YORUM YAP

1 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
OSMANELİ SEVDALISI
6 yıl önce

OSMANELİ DOĞASI İLE VE GÜZELLİĞİ ÖN PLANA ÇIKMASI BENİ SON DERCE MUTLU EDİYOR. EMEĞİ GEÇEN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.