» OSMANELİ’YE ÖNERİMİZDİR ESKİ CEZAEVİ veya FARKLI BİR YERİ “ HAYATA SENDE TUTUN “ PROJESİ

OSMANELİ’YE ÖNERİMİZDİR ESKİ CEZAEVİ veya FARKLI BİR YERİ “ HAYATA SENDE TUTUN “ PROJESİ
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 10 Haziran 2020 ( 3 ay önce ) Kan bağışı can kurtarır!

Osmaneli Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Vahit Uğurlu, Osmaneli’de bulunan eski cezaevinin yıllardır değerlendirilmemesinin teşkilat olarak kendilerini düşündürdüğünü söyledi.

Eski cezaevi’nin yetkililerce değerlendirilmesi gerektiğinin tekrar altını çizen uğurlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Yetkili büyüklerimizden ricamız eski cezaevini değerlendirelim diye düşünüyorum. Orayı Osmaneli’nde madde bağımlısı , depresyona girenler , herhangi bir ağır hastalık geçirmiş , özürlü , hayattan umudu kalmamış , bir kaza sonucu uzvunu kaybetmiş ve engelli kardeşlerimize onları sahip çıkmak adına hayata tekrar uyum sağlamalarını , yaşam kalitelerini yükseltmelerini ve kendilerini rehabilite etmeleri için hayata tutunsunlar.

Onlar hayatımızda önemli bir yere önemli bir konuma sahiptirler. ondan dolayıdır ki projenin adıda “ Hayata Sende Tutun ” projesi olsun.

Gelin hep birlikte eski Cezaevini böyle kardeşlerimizi topluma katmak için eski cezaevini devreye sokalım. Eski cezaevi ve çevresi bu alana müsaittir. bu kardeşlerimizi orada atölyeler kurulup ağaç işleri , bahçe , sebze , çiçek , peyzaj organik tarım veya farklı aktiviteler de orada uygulamalar yapsınlar vakit geçirsinler Meşkul olsunlar. Kendi hayatlarına bir eğitim değer katmış olurlar ve kendilerini rehabilite ederler.

Biz o bazı kardeşlerimizi dışlamak yerine içimize katalım inanın bunlar bizlere daha çok değer katacak ve saygın gösterilecektir.

Osmaneli’nin kıymetli halkımız buna destek vereceğinin kanaatindeyim vede şahsın sadece kendisine değer katmayacağını , ailesine , çevresine yaşadığı mahalle ve şehiri kurtarmaya güzelleştirmeye huzura kavuşturmaya büyük bir katkı sağlayacaktır. hatta çevre ilçelerden hayata sende tutun projesine katılacaklarına tahmin ediyorum. Eğer proje uygun görülürse Kesinlikle orayı tedavi merkezi değilde “rehabilite” olunabilen yer olarak anılmasını tercih ederim.

İnşallah korona normalleşmesinden sonra yetkili büyüklerimizle bu önerimizi ve projemizi görüşeceğiz. inşallah Saygılarımla

Vahit Uğurlu
Yeniden Refah Partisi Osmaneli İlçe Başkanı

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?