» OTİZMİN FARKINDA MISINIZ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

OTİZMİN FARKINDA MISINIZ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 4 Nisan 2017 ( 3 sene önce ) Kan bağışı can kurtarır!

Bozüyük Kent Konseyinin katkılarıyla Bozüyük Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından “Otizm” farkındalık etkinliği düzenlendi.


Hal önünden gerçekleştirilen kortej yürüyüşüne Bozüyük Anaokulu Lale sınıfı öğrencileri, Halime Hatun Anaokulu Renkli Düşler sınıfı öğrencileri, Hayme Ana Anaokulu Çalışkan Karıncalar sınıfı öğrencileri, Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Kar Taneleri sınıf öğrencileri ve Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk gelişimi öğrencileri katıldı.

 

Cumhuriyet Meydanında sonlanan yürüyüşün ardından etkinlik katılımcıların ve Anaokulu öğrencileri tarafından düzenlenen gösteriler ve okunan şiirlerle devam etti.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından Kent Konseyi Başkanı Osman Tekeli, “ Otizm farkındalık haftasında yanımızda olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kent Konseyi ve Belediyemizin destekleriyle yaptığımız bu programda sizleri böyle kalabalık görmek gerçekten bizi mutlu etti.Daha güzeline, daha iyisine kavuşmak için bu birlikteliğimiz her zaman bize lazım. Kent Konseyim ve Belediyemizin adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Otizmli bir çocuk annesi Semra Tura, “ Oğlumuzun rahatsızlığından çok insanlar engel oldu bize. 14 yıl oldu eğitime başlayalı. Şuan lise 3. Sınıftayız. Önümüzdeki yıl mezun olacak. En rahat geçen lise eğitimimiz oldu. Bugün burada onlar için toplandık. Onlarda sizin evlatlarınız. Görmezden gelmeyin, sahiplenin, kabullenin. Hayat mücadelelerinde sevginiz ile yanında olun. Fark edin fark ettirin. Son bir şey söylemek istiyorum. Sabır anneler, sabır evlatlar. Cennette mutluluk var” dedi.

 
Etkinlik protokol mensupları tarafından tüm çocuklara pamuk şekeri ikram edilerek son buldu.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?