PAZARYERİ’NDE AMBARLAR BUĞDAYLARLA DOLDU | Bilecik HaberBilecik Haber

7 Aralık 2022 - 09:18

PAZARYERİ’NDE AMBARLAR BUĞDAYLARLA DOLDU

PAZARYERİ’NDE AMBARLAR BUĞDAYLARLA DOLDU
Son Güncelleme :

03 Ağustos 2022 - 17:27

821 okunma

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde çiftçiler buğday ve arpa hasadına biçerdöverler ile başlarken, elde edilen mahsul çiftçilerin yüzünü güldürdü.

Pazaryeri ilçesi ve köylerinde tarlalara ekilen buğday, arpa ve yulaflarda hasat dönemi başladı. Biçerdöver ile hasat edilen ürünler, kış aryalarında havaların yağışlı olması nedeniyle çiftçinin beklentisini karşıladı. Pazaryeri ilçesinde 51.800 dekar alanda ekili alan bulunurken tarım arazilerinde buğday 40 bin, arpa 7 bin ve yulaf 3 bin 800 dekar alanda tahıl ürünü ekildi.

Biçerdöverler tarafından hasadı yapılan ürünler köylerdeki erkekler tarafından traktörler ile köye taşırken köy kadınlar ise buğday, arpa ve yulafları çuvallara doldurdu. İlçeye bağlı Gümüşdere köyünde çiftçilik yapan 22 yaşındaki İlyas Muhammed Dur, tarlalarındaki arpa ve buğday hasadının gerçekleştiğini söyleyerek ürünlerinin bol ve bereketli olduğunu ifade ederek bütün çiftçilere hayırlı hasatlar diledi. Öte yandan Pazaryeri Kaymakamlığı vatandaşlara hasat sonu anız yakmamaları konusunda çiftçilere uyarılarda bulunuyor.

   

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN