» PTT duyurdu! 65 yaş üstü emekli maaşları böyle ödenecek

PTT duyurdu! 65 yaş üstü emekli maaşları böyle ödenecek
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 25 Mart 2020 ( 5 ay önce ) Kan bağışı insanlık görevidir!

Maaşını PTT’den alan 65 yaş üstü emekli hak sahiplerinin paraları, e-devlet üzerinden yapacakları başvuruyla evlerine kadar götürülecek.

PTT Bilecik Başmüdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, şirket yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbirlerini artırdı. Bu kapsamda, PTT AŞ’den maaşını alan 65 yaş üstü emekli hak sahiplerine ödemeler konusunda kolaylık sağlandı.

EMEKLİ MAAŞLARINI KONUTLARINDA ALACAKLAR

e-Devlet üzerinden başvurularını yapan söz konusu vatandaşların, emekli maaşlarını konutlarında alabileceğini duyuran PTT Bilecik Başmüdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

PTT’den emekli maaşı alan 65 yaş üstü emeklilerimizin maaş ödemelerini evlerinde teslim edeceğiz. Bunun için, E-devlet’te bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmetleri / Emeklilik Uygulamaları Başlığı altındaki Türüne Göre Emekli Banka Değişikliği sekmesinden PTT Konutta Teslim seçeneğinin işaretlenmesi yeterli olacaktır.

EK ÜCRET ÖDEMEDEN GERÇEKLEŞTİREBİLECEKLER

Sosyal yardım ödemesi alan müşterilerimiz ise PTT ATM’lerimiz ile kamu bankası ATM’lerinden işlemlerini kolaylıkla ve ek ücret ödemeden gerçekleştirebilecektir. PTT Sosyal Kart’ı olmayan ve kayıp bildiriminde bulunan hak sahiplerimize de anında kart tahsisi yapılacaktır.

Anlayış ve desteğiniz için teşekkür eder, sağlıklu günler dileriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

3
Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Nazmi

65 yaş üstü yaşlılarımız internete kullanmıyorsa evde bilgisayar yoksa, e devlet girişleri yoksa nasıl olacak bu iş…

Serhat

ptt maaş alıyorsa ptt yi arayarak evine getirilmesi istenecek ve evde kendisine ödenecektir duyarlılığınıza teşekkür ederim. ptt her yerde teşekkürler

Biri.11

hepsi gösterme akp nın bir aldatması esnafı düşünmez elkirik su dogalgaz nasıl ödenecek bilmez kücük esnafa destek yok koperatife giidersin adamına göre muamele ederler bu halkı bu hale getiren allah kahr etsin