» SAHNE SENİN GÖSTER KENDİNİ

Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilecek olan ”3. Kristal Çınar Ses Yarışması” ile Bilecik en iyi ve en güzel sesleri aranacak.

 

Bilecik Belediyesi tarafından ”Bilecik Sesini Arıyor” sloganı ile gerçekleştirilecek olan 3. Kristal Çınar Ses Yarışması kapsamında katılımcılar; performanslarını sergileyecek olan videoyu çektikten sonra başvuruda bulunacak. Daha sonra ilgili internet sayfalarında izlenen videolar, alınan oylara göre belirlenecek.

 

Kadınlar ve Erkekler kategorisi olarak ayrı ayrı şekilde gerçekleştirilecek olan yarışmada 1.’ye tam altın, 2.’ye yarım altın ve 3. kişiye ise çeyrek altın hediye edilecek.

 

Son başvuru tarihinin 7 Mart mesai saati bitimine kadar yapılabilecek yarışmanın, İnternet Sayfası Oylamaları 9-16 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek; Yarı Final, 20 Mart Salı günü saat: 20:00’de Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde yapılacak ve Final programı ise; 5 Nisan Perşembe günü Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde Saat: 20:00’de gerçekleştirilecektir.
Katılımcılar; ayrıntılı bilgi için Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’ne başvurabilir ya da 0228 212 57 15 numaralı telefonları arayabilirler.

 

3. KRİSTAL ÇINAR SES YARIŞMASI BİLGİ VE ŞARTNAMESİ

-Yarışmamız bay ve bayan grubu olarak iki ayrı kategoriden oluşacaktır. 9 erkek, 9 kadın toplamda 18 yarışmacı finale kalacaktır.

 

– Her iki grubun 1. 2. 3.’leri ayrı ayrı ödüllendirilecektir. Buna göre 1. yarışmacılar cumhuriyet altını, 2. yarışmacılar yarım altın, 3’üncüler ise çeyrek altın kazanacaktır.

 

-Yarışmaya Bilecik İl genelinden tüm vatandaşların katılım sağlayabilecektir.

 

-Alt yaş sınırı 15, üst yaş sınırı olmayacaktır.

 

-Kristal çınar ses yarışmasına katılıp 1. lik elde edenler yarışmaya tekrar katılamayacaktır.

 

-Yarışma Şeyh Edebali Kültür ve Kongre merkezinde yapılacaktır.

 

-Yarışmacılar Türkçe seslendirecekleri istedikleri tarz , şarkı veya türkü ile yarışmaya katılabileceklerdir.

 

-Yarışma 4 aşamadan oluşacaktır;

 

*Ön eleme: Bilecik Belediyesi kültür sanat görevlileri müzik hocaları tarafından yapılacaktır.

*İnternet oylaması: Halk tarafında oy verilerek yapılacaktır.

*Sahnede yarı final: Canlı performans olarak jüri karşısında yapılacaktır.

*Sahnede final: Canlı performans olarak jüri karşısında yapılacaktır.

 

-Yarışmacılar müziksiz seslendirdikleri bir şarkıyı, video görüntü olarak şahsen Kültür Kongre merkezine kimlik fotokopisi ve dijital bir fotoğraf ile form doldurarak başvuracaklardır.

 

-Birinci aşama: Ön eleme yarışmacıların sundukları video üzerinden Bilecik Belediyesi kültür sanat görevlileri müzik hocaları tarafından yapılacaktır.

 

Ve ön elemeyi geçenler ikinci aşamada yarışmaya hak kazanacaktır.

-İkinci aşama:İnternet oylaması başvuru yapan yarışmacıların videoları ile Belediyenin Web sitesi www.bilecik.bel.tr/kristalcinarsesyarismasi ve www.facebook.com/kristalcinarsesyarismasi sosyal medya sayfasında yapılacaktır.

7 gün boyunca en çok oy alan, 3 bay 3 bayan toplamda 6 yarışmacı finale direk katılmaya hak kazanacaktır.

 

-Üçüncü aşama: internet oylamasından finale kalan yarışmacılar haricinde ki diğer yarışmacılar arasında sahnede jüri karşısında canlı performans sergileyecektir ve bu aşamada 6 bay 6 bayan toplamda 12 yarışmacı finale katılmaya hak kazanacaktır.

 

-Dördüncü aşama (Final) : finale kalan 9 bay 9 bayan toplamda 18 yarışmacı kendi kategorilerinde jüri karşısında canlı performans sergileyecektir.

 

-18 yaşından küçük olan yarışmacılar velisi yada veli imzalı izin belgesi ile başvuru yapabileceklerdir.

 

-Üçüncü aşama ve final gecesi değerlendirme puanları seçici jüri üyeleri tarafından yapılarak dereceye girecek olan yarışmacılar seçilecektir.

 

-Final de seçici jüri üyeleri , çevre illerden konservatuar dalında eğitim almış yada görev yapan öğretim görevlileri ve sanatçılardan oluşacaktır.

 

-Yarışma tarihinden 1 gün önce Kültür ve Kongre merkezinde finale kalan yarışmacılar ile müzik eşliğinde genel prova yapılacaktır.

 

-Final gecesinde solistlere Belediyece kurulan profesyonel müzik ekibi eşlik edecektir.

 

-Yarışma şartnamesine,yarışma kurallarına,yarışma koordinatörü tarafından belirlenen toplantı,prova, gibi saat tarih uyarılarına uymayanlar yarışma disiplin kurulu tarafından diskalifiye edilir.

 

Son Başvuru: 7 Mart Çarşamba günü Saat:17:00
İnternet Oylama Tarihleri: 9-16 Mart tarihleri arası.
Yarı Final: 20 Mart: 2018 Saat:20:00 – Final: 5 Nisan 2018 Saat:20:00 –

0 0 Oy
Yazıyı Değerlendirirmisiniz?
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Nadir
2 yıl önce

Ya kardeşim bu ya. ordumuz yağmur çamur altında seferde belediye de böyle ses yarışması falan organize eder. bence bütün festivaller hepsi iptal edilmeli.