Satoshi Nakamoto Hakkında | Bilecik HaberBilecik Haber

30 Kasım 2022 - 09:46

Satoshi Nakamoto Hakkında

Satoshi Nakamoto Hakkında
Son Güncelleme :

15 Kasım 2022 - 13:45

69 okunma

Satoshi nakamoto ilk Kripto para birimi ve blok zinciri olan bitcoin’in ilk kez 2008’de imzalanması ile yayınlanan bir Whitepaperda olarak ortaya atılmıştır. Satoshi nakamoto tarafından icat edilen Bitcoin 2009’da faaliyete geçmiştir. Ancak Satoshi nakamoto’nun bir kişi ya da kişiler grubu olup olmadığı hala bilinmemektedir. Bu sebeple hala Satoshi Nakamoto kimdir nedir gibi sorular insanların akıllarında oluşmakta ve cevaplar aranmaktadır.  Satoshinaka Moto sitesinde konuyla ilgili daha detaylı bilgiler mevcut olmakla birlikte genel geçer bilgiler de vardır.

Satoshi Nakamoto Acaba Kimdir?

Bitcoinin yaratıcısı ve whitepaperının yazarı olduğu düşünülen Satoshi Nakamoto kimliği bilinmeyen bir kişi ya da kişiler grubu olduğu düşünülmektedir. Japonca bir takma isim olduğu düşünülen bu tabirin İngilizce konuşulan bir ülkede yetişmiş olabileceği de düşünülmektedir. Çünkü e-posta gruplarında forumlarda ve Bitcoin whitepaperın da mükemmel bir İngilizce kullanmasından ötürü böyle bir kanıya varılmıştır.

Satoshi Nakamoto ve Bitcoin Birliği

Bitcoin yani btc whitepaperı 2008 de yayınlanmakta olup whitepaperının da Satoshi Nakamoto takma isimli kişi ya da kişiler olduğu düşünülmektedir.  Bilgisayar bilimci Hal Finney’e Satoshi Nakamoto adına 10 adet Bitcoin gönderilmiştir. Satoshi Nakamoto 2010un ortalarına kadar Bitcoin geliştiricileri tarafından çalışmaya devam etmiştir. 2010 da bitcoini terk ederek bu topluluk içinde yer almayı bıraktığı ve Bitcoin gelişimine katkılarını kestiğini konuşulmaktadır. Satoshi Nakamoto sitesini ziyaret ederek daha detaylı bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments