Şeffaf Branda Nerelerde Kullanılır? | Bilecik HaberBilecik Haber

30 Kasım 2022 - 23:42

Şeffaf Branda Nerelerde Kullanılır?

Şeffaf Branda Nerelerde Kullanılır?
Son Güncelleme :

23 Kasım 2022 - 9:55

46 okunma

Şeffaf yüzeyi ve su geçirmemesi sayesinde her mevsim kullanılabilen çadır sistemine şeffaf branda denir. Kolay taşıma ve hızlı kurulumu ve ayrıca şeffaf branda fiyatları uygun olduğu için de pek çok mekanda sıklıkla tercih edilmektedir.

Kısa sürede kullanılabilecek hale gelebilen çok amaçlı özel bir uygulama işlemi gerektirmeden istenilen her yere döşenebilen ve geniş kullanım alanı oluşturabilen branda türleridir.

Branda ve çadır sektöründe çoğunlukla ihtiyaca göre 0,60 mm şeffaf branda, 0,80 mm 1 mm ve 2 mm şeffaf branda kullanılmaktadır.0,80 milimetre şeffaf branda ile 0,60 milimetre şeffaf branda kalınlık ve mikrom bazında farklılıklar göstermektedir. Dış mekanda, çardaklarda çoğunlukla 0,80 mm şeffaf branda tercih edilmektedir.0,60 milimetre şeffaf branda küçük ölçülü işlerde kullanılmaktadır ve çoğunlukla iç mekanlarda tercih edilmektedir

Şeffaf branda daha sağlam ve daha kullanışlı olması için brandanın altına ve üstüne 900 derece ısı makinesi ile PVC polyester branda yapıştırılır Bu sayede ortaya çıkan ürün daha uzun süreli kullanılabilir. Şeffaf brandacı ile istediğiniz tüm mekanlar sağlam ve kullanışlı şeffaf branda ile kapatılarak kaplanır.

Şeffaf Branda Türleri Nelerdir?

Kullanım amaçlarına göre şeffaf perde branda, tıpkı pencereli ev gibi fermuarlı cam gibi açılabilen camlı şeffaf branda, fermuar yerine tır kapsülü kullanılan ve rüzgarın çok şiddetli olduğu açık alanlarda sıklıkla tercih edilen tır kapsüllü şeffaf branda, perde çeker gibi sağa sola çekilerek açılan şeffaf perde branda, iş yerlerinde fabrikalarda çalışanların sigaralarını içebilmeleri için açılıp kapanabilen bir yapıda olan sigara içme alanı, çoğunlukla kamelya ve çardaklarda tercih edilen fermuarlı şeffaf branda, şeffaf ara bölme brandası, bütün brandaların şeffaftan oluştuğu dışarıyı daha iyi görülebilen Full şeffaf branda, yazın aşırı sıcaklardan kışın ise soğuk, yağmur ve kardan korunmak için çoğunlukla kafe sahiplerinin tercih ettiği istenilen ölçülerde yapılabilen ve fermuarlı bir sistem ile kapı ve pencere de bırakılabilen kafe brandası, Şeffaf kamelya brandası, ara bölme brandası gibi pek çok türde branda çeşidi bulunmaktadır.

Şeffaf Branda Avantajları

Şeffaf brandacı brandalarının en önemli özelliği dışarıyı ve içeriyi net bir şekilde göstermesidir. Hem kullanışlı hem de uzun ömürlü olması sebebiyle sıkça tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Cam PVC gibi yapılardan daha uygun olması tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır.

Şeffaf branda ile kaplanan tüm alanlar güneş, yağmur, toz, rüzgar ve benzeri tüm hava koşullarından etkilenmeden içinde rahatça oturup eğlenmeyi sağlamaktadır. Kafenizde, balkonunuzda, terasınızda, çardağınızda, bahçenizde kapatmayı düşündüğünüz tüm bölümlerde gönül ferahlığı ile kullanabilirsiniz. Kapatmak istediğiniz alana yaptıracağınız şeffaf brandayı isterseniz fermuarlı isterseniz de halka sistemi ile perde gibi yaparak kullanabilmeniz mümkün.

Şeffaf branda m2 fiyatları istenilen ürünün çeşidine ve alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Şeffaf brandacı sitesinden bilgi sahibi olabilirsiniz.

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments