SENFONİ ORKESTRASI BİLECİKLİLERLE BULUŞTU | Bilecik HaberBilecik Haber

26 Kasım 2022 - 11:27

SENFONİ ORKESTRASI BİLECİKLİLERLE BULUŞTU

SENFONİ ORKESTRASI BİLECİKLİLERLE BULUŞTU
Son Güncelleme :

27 Ekim 2022 - 12:50

1.176 okunma

Bilecik Belediyesi ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde Bilecikliler ile buluştu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı onuruna düzenlenen Cumhuriyet Özel Konserinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası sahne aldı.

Bilecik halkının ilgi gösterdiği bu anlamlı gecede orkestra üyeleri birbirinden güzel eserleri Bilecik halkı ile buluşturdu.

Geceye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukçu, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ve il protokolü  katıldı.

“ÖZELLİKLE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bu güzel dinleti için Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e ve ilgilerinden dolayı Bilecik halkına teşekkür eden Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Sözlerime Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bu anlamlı sözleriyle başlamak istedim. Bu geceyi bizlere yaşatan müthiş orkestramıza teşekkür ediyorum. Bu güzel notaları kalbimize nakşettiler bu gece ve zevkle dinledik. Daha önce de söylediğim gibi halkımızın bu anlamlı etkinliklere gösterdiği ilgi bizleri çok mutlu ediyor. Ayrıca bu güzel günde bizlere sağladıkları destek için Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne, değerli sanatçılara ve salonu dolduran vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun! Konuşmamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz sözleriyle sonlandırmak istiyorum. Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!” ifadelerini kullandı.

Geceye katılan vatandaşlar etkinlikten duydukları memnuniyeti belirterek Başkan V. Melek Mızrak Subaşı ve Bilecik Belediyesine teşekkürlerini iletti.

 

YORUM YAP

1 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
HABİBE
29 gün önce

Belediye borc alıyor KONSERE ve buna benzer işlere para ödüyor yazık bu milletin parasını car cur etmeye hakkınız yok