bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» Sürücü belgeleri yeni kimlik karta yükenecek

Sürücü belgeleri yeni kimlik karta yükenecek
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 24 Eylül 2020 ( 4 hafta önce ) #EvdekalBilecik

Vali Bilal Şentürk, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünü ziyaret ederek, ”Hayat Kimliğinle Kolay” projesi çalışmalarını inceledi.

Vali Şentürk, Vali Yardımcıları Rahmi Köse ve Yunus Fatih Kadiroğlu, Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal ile birlikte ”Hayat Kimliğinle Kolay” projesi çalışmalarını inceleyerek, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdür Vekili Kenan Yiğiter’den bilgi aldı.

Vali Şentürk, ”İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu tarafından tanıtımı yapılan projenin ilk adımını oluşturan sürücü belgesi bilgilerinin T.C. kimlik kartına yüklenmesi projesi ile sürücü belgesini taşıma zorunluluğu kalkıyor. Yeni uygulamanın ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Proje ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarının 4 (dört) farklı özellikle kullanılabileceğini belirten Yiğiter, projenin ilk adımı olan yeni tip sürücü belgelerinin T.C. Kimlik Kartına tanımlanabilmesi için, Türkiye genelinde ”Alo 199” çağrı merkezi ve randevu.nvi.gov.tr adresinden HES kodu ile randevu alarak hiçbir ücret ödemeden bu işlemin gerçekleştirilebileceğini ifade etti.

Vali Yardımcısı Kadiroğlu ve İl Emniyet Müdürü Namal, kimlik kartlarına sürücü belgesinin bilgilerini tanımlattı.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

1

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
YETER ARTIK.....

Vatandaşı soyma derdindeler son kurusuna kadar alacaklar gitmeden allah bildigi gibi yapsın şimdide milleti bu yöntemle fişleme derdindeler madem tek kimlik kartı çıkacaktı niye ehliyeti çıkardınız hep rant milleti yolma derdindesiniz bakalım daha neler çıkacak