» Tarım Kredi Kooperatifleri 11. Olağan Genel Kurulu

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinin 11. Genel Kurulu öncesi “Türkiye’nin En Büyük Çiftçi Ailesi Buluşması” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

 

Bilecikli Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, esas hedeflerinin tüm üreticilerin, pazarlamacı hüviyetlerinden kurtulmaları noktasında gerekli çalışmaları yapmak olduğunu belirterek, “Bu konuda başarılı olursak, gerçek anlamda kooperatifçiliği yapmış oluruz.” dedi.

 

Poyraz, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinin TOBB Konferans Salonu’ndaki 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, Türkiye’de kooperatifçilik anlamında en fazla tecrübeye sahip olan kurumun Tarım Kredi olduğunu söyledi.

 

Bu birikime sahip olunduğunun tüm teşkilatlarca bilinmesi ve ona göre risk alma kabiliyetinin daha ileriye taşınması gerektiğini dile getiren Poyraz, ülke geneline yayılan kooperatifleri “Tarım Kredi’nin en büyük gücü” olarak nitelendirdi.

 

Poyraz, geleceğin kooperatifçilikte olduğuna işaret ederek, “Süreç içerisinde bazı terslikler yaşanabiliyor. 10. Genel Kuruldan bugüne kadar yönetimin sıklıkla değişmiş olması bu tip yapılarda potansiyeli kullanmanın önündeki en büyük engel.” diye konuştu.

 

Ayrıca Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu ve Denetçileri Yönetim Kurulu Başkanı olarak Bilecik’in Bozüyük ilçesinden Köksal Kacır seçildi.

 

10 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
bilecikli

bileciğe ne gbi faydası olmus haber yapıyorsunuzzzz

Reklamlar

MAAŞ KAÇ KRŞ

TKKOP

MAAŞ KAÇ KRŞ OLMUŞ

Cemal sanlav

100 de 20 masaraf aktinda kazanilan paralari yiyip icin balim kop dedigin cifcisini kucaklar fayize teşfik etmez

lefklii

gereksiz haberr

sırdaş

kendi ellerimizle chp ye verdik yazıkk reiss duy sesimiziiii bozüyüklülerr

Bir tc vat

Çiftçi genel müdürün 1 aylığını 1 yılda alsın bayram eder. Üreten külliyen zararda

Abdullah pehlivan

Göya lafa geldiği zaman çiftfi dostu.Nerde be hepiniz çiftçi düşmanlığınısiniz.Bizleri batırmak için elinizden gelen herşeyi yapoyorsunuz.%36 faiz oranimi olur yazik yazik Ben hakkimi helal etmiyorum.

yazık

çiftçilikmi kaldııı

Şeref gurdag

Çiftçilerin borçlarını yapılandırır çiftçi zor durumda sayın yetgiluler

belekomalı

haber yapmaya degmezzz