Temiz İçerikli Bitkisel Şampuan Nasıl Anlaşılır | Bilecik HaberBilecik Haber

6 Aralık 2022 - 06:29

Temiz İçerikli Bitkisel Şampuan Nasıl Anlaşılır

Temiz İçerikli Bitkisel Şampuan Nasıl Anlaşılır
Son Güncelleme :

03 Ağustos 2022 - 15:40

42 okunma

Saç sağlığı için bitkisel şampuan kullanımı daha güvenli ve daha sağlıklı bir seçenektir. Günlük yaşamın koşturmasında saçlarımız sürekli olarak zararlı etkenlere maruz kalabilir. Bu nedenle son zamanlarda saç bakım ürünleri oldukça popüler bir hal almaya başladı. Organik olmayan şampuanlar ya da saç bakım ürünleri saç tellerine ve saç derisine zarar verebilecek nitelikte sert kimyasallar içerir. Bu kimyasallar yalnızca saça değil temas ettiği için cilde de zarar verebilir. İçeriği temiz bitkisel şampuan çeşitleri ise saç köklerini besler, cilt hücrelerini doğal mineraller, bitki özleri ve yağlarla yeniler. Saç telleri için faydalı olacak nitelikteki doğal şampuanların kullanımı, saçtaki nemin ve parlaklığın artırılmasında faydalıdır.

Bitkisel Şampuan Nasıl Seçilir?

Saç yapınıza en uygun şampuanı kullanarak bakımlı ve sağlıklı görünen saçlara ulaşabilirsiniz. Saç tipleri kadın ve erkekler için oldukça değişkendir. Bu nedenle kuru, yağlı ve normal saç yapılarının yanı sıra yıpranan, boyanmış, kepekli ve dökülen saç derileri ve saç tiplerine uygun saç bakım ürünleri de üretilmiştir. Saçınızın ihtiyacı olan şampuan seçimi, saçın temizlenmesinden öte yapılanmasında ve onarılmasında etkin rol oynar.

Nemlendirici etkili bitkisel şampuan çeşitleri, kuru saçlar için uygundur. Elektriklenmeyi önler ve ayrışan saç uçlarının proteinler sayesinde onarılmasını sağlayarak saçın nemli kalmasına katkıda bulunur. Kuru saç tipine sahip kişiler nemlendirici etkili ve keratin içeren bitkisel şampuanlar tercih edebilirler. Canlandırıcı ve onarıcı şampuanlar, kimyasal işlemlerden geçmiş hasar gören saç tipleri için uygundur. İçerisinde saç kırıklarını onaran doğal içerikli bileşenler bulunur. İçeriğinde kimyasal barındırmayan bitkisel şampuanlar derideki pullanmayı önler, kaşıntı ve kepeği engelleyici etkiler de gösterir.

Bitkisel şampuanlar üretilirken bitki özlerinden faydalanılması, şampuanların doğal içerikli olduğunu anlamak için ilk etkendir. Piyasada bitkisel şampuan adı altında sergilenen şampuanların birçoğu esanslarla üretilir. Bitkisel şampuan önerileri kapsamında Bioblas ürünlerini tavsiye edebiliriz. Bioblas, bitkisel ürünlerin esansını ya da aromasını kullanmak yerine gerçek bitki özlerini kullanır. Siz de saçlarınızın zarar görmeden, doğal ve sağlıklı bir biçimde uzamasını mı istiyorsunuz? Bunun için kullandığınız ürünlerin doğal içerikli olup olmadığını içeriği üzerinden kontrol edebilirsiniz.

 

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments