TSO Başkanı Mehmet Ergün ve Meclis Başkanı Şermin Kahraman’ın ilk açıklamaları « Bilecik Haber

8 Aralık 2022 - 14:11

TSO Başkanı Mehmet Ergün ve Meclis Başkanı Şermin Kahraman’ın ilk açıklamaları

TSO Başkanı Mehmet Ergün ve Meclis Başkanı Şermin Kahraman’ın ilk açıklamaları
Son Güncelleme :

29 Ekim 2022 - 15:09

Bilecik TSO’da geçtiğimiz hafta yapılan Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimlerinin ardından seçilen 28 kişilik Meclis üyeleri, kendi aralarında seçime giderek yeni TSO Başkanını belirledi.

Bugün TSO’da saat 10.00’da başlayan seçimlerde, Başkanlık seçiminin yanı sıra yönetim kurulu ile TOBB Genel Kurulu, Disiplin Kurulu ve Meclis Divanı seçimleri de gerçekleştirildi.

TSO BAŞKANI MEHMET ERGÜN OLDU

Mehmet Ergün ve Sabri Çobanoğlu’nun listelerinin yarıştığı seçimde, Sabri Çobanoğlu 13 oy alırken, 15 meclis üyesinin oyunu alan Mehmet Ergün, Odanın yeni başkanı oldu. Yüksel Gökçedağ, Ercan Öztürk, Murat Özçelik, Cemil İnce, Adem Akman ve Abdülselam Ağdağ ise Yönetim Kurulu asil üyeleri oldu.

MECLİS BAŞKANI ŞERMİN KAHRAMAN OLDU

Şermin Kahraman ve Şükrü Keskin’in listelerinin yarıştığı Meclis Başkanlığı seçimlerinde ise Şükrü Keski 11 oy alırken, 17 meclis üyesinin oyunu alan Şermin Kahraman Meclis başkanı olarak seçildi. Bu sonuçla birlikte Kahraman, Bilecik TSO’nun ilk kadın meclis başkanı oldu.

GÖKÇEDAĞ, TOBB GENEL KURUL DELEGESİ OLDU

TOBB Genel Kurulu Delege seçimlerinde ise Fatih Umutlu ile Yüksel Gökçedağ’ın yarıştığı seçimde Fatih Umutlu 12 oy alırken, 16 oy alan Yüksel Gökçedağ TOBB Genel Kurul Asil, Bahattin Baran ise TOBB Genel Kurul yedek delegesi olarak seçildi.

DİSİPLİN KURULU

Beyaz ve Mavi listenin yarıştığı Disiplin Kurulu seçiminde ise beyaz liste 13 oy alırken, 15 meclis üyesinin oyunu alan mavi liste seçimi kazandı. Bu sonuçlarla birlikte Bilecik Zahire Nakliye Gıda İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti – Recep Fidan, İbrahim Sak – Örnek Ticaret, Sadık Erol – Erol Yapı, Zeki Şahan – Şahan Teknik Servis, Kadir Çolak – Değer Sigorta Aracılık Hizmetleri ve Harun Öztürk – Öztürk Ticaret Disiplin Kurulu üyeliğine seçilen isimler oldu.

“SANDIKTA KAZANAN VE KAYBEDEN YOK”

Seçimin sonuçlanmasının ardından teşekkür konuşması yapan Mehmet Ergün, “Bilecik için çalışacağız” dedi.

Sandıktan çıkan sonuçlarla birlikte kazanan yada kaybedenin olmadığını vurgulayan Ergün, konuşmasında, “Seçimlerimi hayırlısıyla tamamladık. Çok yoğun bir katılımla seçim sürecini yaşamıştık sıkıntısız belasız çok şükür atlattık. Bugün de sandıkta kazanan, kaybeden yok. Sabri kardeşim de Şükrü ağabeyim de Şermin Ablam ile de beraberiz. Birlik ve beraberlik içinde inşallah burada 4 yıl görev yapacağız. Kazanan Bilecik olmuştur. Bundan sonra da kazanan Bilecik olacaktır. Sayın Bakanımızın önderliğinde Valimizin Sayın Milletvekillerimizin Belediye Başkanımızın, Üniversitemizin, sektörümüzün bütün temsilcileriyle birlikte Bilecik için ne yapabiliriz bunun mücadelesini vereceğiz. Burada kıymetli Meclis Başkanımıza da çok önemli görevler düşüyor. İnşallah bu 4 yılda beraber olacağız. Bütün seçmenlerimize, meclis üyelerimize verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Birlik ve beraberlik mesajı veren yeni Meclis Başkanı Şermin Kahraman ise burada yaptığı konuşmasında “Burada benim tek amacım bir kadının Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığında bulunmasıydı. İlk amacıma ulaştım. Bundan sonraki etapta da Bilecik için hep birlikte çalışacağız. Kazanan veya kaybeden diye bir şey yok. Kafa kafaya vererek, el ele vererek en iyi şeyleri yapmaya çalışarak Sanayi Odası’nın çıtasını yükseltmek için birlikte çalışacağız” dedi.

Diğer yandan, Bilecik TSO Yönetim kurulu, Disiplin Kurulu, TOBB Genel Kurulu ve Meclis Divanı seçimlerinde yarışan listeler ise şu şekilde oldu:

YÖNETİM KURULU:

1. LİSTE:

Mehmet Ergün – Yönetim Kurulu Başkanı
Yüksel Gökçedağ – Yönetim Kurulu Üyesi
Ercan Öztürk – Yönetim Kurulu Üyesi
Murat Özçelik – Yönetim Kurulu Üyesi
Cemil İnce – Yönetim Kurulu Üyesi
Adem Akman – Yönetim Kurulu Üyesi
Abdülselam Ağdağ – Yönetim Kurulu Üyesi

2. LİSTE:

Sabri Çobanoğlu – Yönetim Kurulu Başkan
Aydın Avcı – Yönetim Kurulu Üyesi
Belkiya Altıntop – Yönetim Kurulu Üyesi
Cafer Elmas – Yönetim Kurulu Üyesi
İlhan Karaçayır – Yönetim Kurulu Üyesi
Murat Özçelik – Yönetim Kurulu Üyesi
Ercan Düzgün – Yönetim Kurulu Üyesi

DİSİPLİN KURULU:

1. LİSTE:

Bilecik Zahire Nakliye Gıda İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti – Recep Fidan
İbrahim Sak – Örnek Ticaret
Sadık Erol – Erol Yapı
Zeki Şahan – Şahan Teknik Servis
Kadir Çolak – Değer Sigorta Aracılık Hizmetleri
Harun Öztürk – Öztürk Ticaret

2. LİSTE:

Silkar Madencilik Sanayi ve Tic. A.Ş. Bilecik Şubesi – Nurtaç Akgöz
Ave Döküm San. ve Tic. Ldt. Şti. Osmaneli Şubesi – Sedat Erşan
Etigem Tarım San. ve Tic. Ltd. Şti.  – İbrahim Ertan
Billas Lastik ve Kauçuk San. Tic. A.Ş. Bilecik Şubesi – İbrahim Bildiler
Deniz Öz – Doruk İnşaat
Bekir Zerey – Görkem Tekstil

MEVCLİS DİVAN SEÇİMİ:

1. LİSTE:
Şermin Kahraman – Meclis Başkanı
Ekrem Erkurt – Meclis Başkan Yardımcısı
Ahmet Altaş – Meclis Başkan Yardımcısı
Berat Emre Öztürk – Meclis Katip Üye

2. LİSTE:
Şükrü Keskin – Meclis Başkanı
Hakkı Aynur – Meclis Başkan Yardımcısı
Ertan Onur – Meclis Başkan Yardımcısı
Mustafa Çakmak – Meclis Katip Üye

TOBB GENEL KURULU DELEGESİ SEÇİMİ:

1. LİSTE:

Yüksel Gökçedağ – Asil
Bahattin Baran – Yedek

2. LİSTE:

Fatih Umutlu – Asil
Hakkı Aynur – Yedek

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.