» Tütün Bağımlılığı ve Korunma Yöntemleri

Tütün Bağımlılığı ve Korunma Yöntemleri
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 30 Kasım 2019 ( 10 ay önce ) Kızılay Her Perşembe Bilecik'te!

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi(BŞEÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından her yıl çalışan ve öğrencilere yönelik beden ve ruh sağlığı, kişilerarası iletişim, toplum sağlığı gibi alanlarda çeşitli konferans ve tanıtımların düzenlendiği 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı güz dönemi ekinlikleri kapsamında ilk olarak gerçekleştirilen “Tütün Bağımlılığı ve Korunma Yöntemleri” konferansına konuşmacı olarak Bilecik Halk Sağlığı Merkezi’ne bağlı Sigara Bıraktırma Polikliniği’nden Doktor Ayşe Subaşı Özkan katıldı.

BŞEÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen seminerde sunum yapan Dr. Ayşe Subaşı Özkan, Bağımlılık nedir ve sonuçları, sigara nedir ve nasıl bağımlılık yapar, sigara bağımlılığının neden olduğu hastalık ve vücuda verdiği zararlar, sigarada yar alan katkı maddeleri nelerdir, pasif içicilik, nargile ve elektronik sigarının zararları, kaçak ve sahte tütün ürünleri, sigarayı bırakan bir kişinin vücudunda meydana gelecek değişiklik konularına ilişkin bilgiler verdi.

Tütün kullanılmasının psikolojik, sosyal ve fiziksel olarak birçok zararının bulunduğuna vurgu yapan Özkan, Sigara bağımlısı olan kişilere bakıldığında genelde arkadaş ortamlarında bu alışkanlığa başladıklarını söyledi. Çalışan ve öğrenciler tarafından takip edilen seminer soru – cevap bölümü ile sona erdi.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?