» ÜLKEYİ KARIŞTIRMAK İSTEYENLERE MUHTEŞEM CEVAP!

Ülke genelinde meydanlarda devam eden demokrasi nöbetinin 15. Gecesinde Bozüyük darbe yapmak isteyen hainlere en güzel cevabı oluşturdukları kalabalık ile verdi.

 

Demokrasi nöbetinin 15. Gecesinde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programın konuğu eğitimci ve araştırmacı yazar Hüseyin Selamcı oldu. Programda oynanmak istenen kirli oyunun halk tarafından bozulduğunu anlatan SELAMCI, ülkenin her kesiminden her siyasi görüşten insanlarının ortak mücadelesi ile ülkenin kurtarıldığını belirtti. Hüseyin Selamcı’nın konuşmasının ardından kendisine hediyesini takdim eden Belediye Başkanı Fatih BAKICI konuşmalarından dolayı Selamcı’ya teşekkür ederek; “Ülkemizin içinde bulunduğu gelişme durumunun durdurulmak istendiği ve ülkedeki istikrarın sonlandırmak istenildiği çok açık. Bizler bu meydanlarda 15 gecedir ülkemizin selameti için toplanıyoruz. Hainlerin planını bu halk bozdu ve bugün burada sizlere hitap edebiliyoruz. Ben ve pek çok kişi bu halk sayesinde şuan buradayız. 250 şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizin refahını ve huzurunu kaçırmak isteyenler olacak, ülkemizi karıştırmak isteyenler olacak, hainler her zaman olacak ama şunu asla unutmasınlar; bizler her zaman burada olacağız. İrademizle birliğimiz ve bütünlüğümüzle ülkemiz için her şeye hazır olacağız” dedi.

 

Başkan Bakıcı, konuşmasının ardından alanda bulunan tüm çocuklar sahneye gelerek hep bir ağızdan İstiklâl Marşı’nı söyledi. Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi nöbetine katılan herkesin eşlik ettiği İstiklâl Marşı duygulandırırken,  hainlerin çirkin planlarına da çok iyi bir ders oldu. Aynı zamanda alanda iki noktaya yerleştirilen demokrasi nöbeti hatıra defterine vatandaşlar tarafından 15 Temmuz ile ilgili görüş ve duyguları yazıldı.

 

Programın sonunda alana gelenler ile görüşen Başkan Bakıcı yurt dışından gelen gurbetçi vatandaşlar ile de görüştü. Sabah saatlerine kadar meydanda bulunan kalabalık serin havaya rağmen alandan ayrılmadı.

19 20 21 22 23 24 25 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
0
Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz?x
()
x